17.4.2024
Redakce

Série je vyrovnaná! Dvěma góly rozhodl zápas Tomáš Vondráček

Pardubičtí hokejisté porazili ve druhém utkání finále Play off Tipsport extraligy Třinec 4:3. Druhá finálová bitva přinesla divoký průběh. Dynamo se ujalo vedení na začátku druhé třetiny, Oceláři odpověděli v polovině utkání. Pardubicím před přestávkou vrátil vedení Lukáš Radil a na rozdíl dvou branek zvyšoval ve třetí části Peter Čerešňák. Oceláři ovšem bleskově vstřelili dva góly a srovnali na 3:3. Poté si vzal slovo Tomáš Vondráček, který pět a půl minuty před koncem znovu poslal svůj tým do vedení a 90 vteřin na to přidal pátý pardubický gól. V dvojnásobné přesilovce vstřelil další gól Dynama Martin Kaut a upravil na konečných 6:3. Finálová série se do Třince přesune za stavu 1:1.

Tipsport extraliga, F2, středa 17.4.2024, Pardubice, enteria arena

Oceláři Třinec

6:3
0:0, 2:1, 4:2
Branky a nahrávky: 23:49 Pánik (Sedlák; 5/5), 38:52 Radil (Košťálek, Kaut; 5/4), 46:15 Čerešňák (Paulovič, A. Musil; 5/5), 54:20 Vondráček (Mandát; 5/5), 55:48 Vondráček (Mandát; 5/5), 57:42 Kaut (Kousal, Čerešňák; 5/3) – 33:03 Cienciala (Hudáček, Kundrátek; 5/4), 48:50 Helewka (Nestrašil, Voženílek; 5/5), 49:34 Hudáček (Kundrátek, Cienciala; 5/4). Rozhodčí: Stano, Šír – Hynek, Lederer. Diváci: 10194. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:2. Střely na branku: 38:25 (13:3, 14:13, 11:9). Zblokované střely: 25:12. Hity: 22:11. Vhazování: 46:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 6:3.
Dynamo Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Hájek – Pánik, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Paulovič, A. Musil, Kaut – Mandát, Poulíček, Vondráček.
Oceláři Třinec: Kacetl – Smith, Marinčin, Nedomlel, Kundrátek, Šenkeřík, Adámek, Polášek – Voženílek, Helewka, Nestrašil – Daňo, Cienciala, Hudáček – Roman, Vrána, Kurovský – Dravecký, Čacho, Hrehorčák.