3.12.2023
Redakce

Demolice mistra! Dynamo vyhrálo v Třinci o čtyři góly

Pardubičtí hokejisté zvítězili ve 25. kole Tipsport extraligy na horké půdě Třince 5:1! Gólově se na vysoké výhře podíleli Lukáš Radil, Patrik Poulíček, Peter Čerešňák, Lukáš Sedlák a Tomáš Zohorna. Dynamo si připisuje čtvrtou výhru v řadě, tak velkým rozdílem vyhrálo v Třinci po pěti a půl letech.

Tipsport extraliga, 25. kolo, neděle 3.12.2023, Třinec, WERK ARENA

Oceláři Třinec

1:5
0:2, 0:3, 1:0
Branky a nahrávky: 46:20 Pánik (Voženílek, Růžička; 5/5) – 06:32 Radil (Zohorna, Bučko; 5/5), 12:35 Poulíček (Cienciala, Bučko; 5/5), 20:47 Čerešňák (Radil; 5/4), 23:42 Zohorna (Kousal, Čerešňák; 5/5), 26:14 Sedlák (Kaut, Čerešňák; 5/4). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Hlavatý, Lederer. Diváci: 4596. Vyloučení: 9:4. Využití: 0:2. Střely na branku: 31:28 (9:8, 9:14, 13:6). Zblokované střely: 11:22. Hity: 5:8. Vhazování: 28:25. Průběh utkání: 0:5, 1:5.
Oceláři Třinec: Kacetl (24. Mazanec) – Smith, Marinčin, Jeřábek, Kundrátek, Polášek, Adámek, Nedomlel – Pánik, Vrána, Voženílek – Nestrašil, Sikora, Růžička – Doktor, Roman, Hrehorčák – Dravecký, Čacho, Kurovský.
Dynamo Pardubice: Will – Vála, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Kolář, Bučko – Cienciala, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Říčka, Musil, Kaut – Mandát, Poulíček, Paulovič.

Pardubičtí hokejisté v Třinci zvítězili o čtyři góly. Takovým rozdílem ve Werk Areně vyhráli naposledy 2. března 2018, kdy zde zvítězili 6:2.

Skóre utkání otevřel Lukáš Radil. Pardubický útočník v lize skóroval po desetizápasovém půst, naposledy se trefil v Litvínově 27. října. V Třinci zakončil přečíslení 3 na 2 po přihrávce Tomáše Zohorny.

Právě Tomáš Zohorna v Třinci také ukončil sérii bez vstřeleného gólu, čítala konkrétně 15 zápasů, během nichž si připisoval pouze asistence. Trefa Zohyho vyhnala z branky Ondřeje Kacetla.

Parádní přesilovkovou ranou odstartoval povedenou druhou třetinu Peter Čerešňák. Ke svému gólu v zápase přidal i dvě asistence a zažil první tříbodový večer v letošní extraligové sezoně.

Důležitou roli v zápase znovu zahrály přesilové hry. Dynamo využilo dvě ve druhé třetině, kromě rány Čera využil početní výhodu po pěkné kombinaci také kapitán Lukáš Sedlák. Naopak soupeř se ze 4 pokusů v přesilovce ani jednou neprosadil, Pardubice všechna oslabení zvládly.

Dynamo zvítězilo počtvrté za sebou, naopak Ocelářům čtyřzápasovou vítěznou sérii ukončilo.

Václav Varaďa (HC Dynamo Pardubice): „Samozřejmě jsem se sem těšil. V zápase jsme od první do šedesáté minuty. Vytvořili jsme si příležitosti, dávali krásné góly a tím odskakovali Třinci. Jsem za tři body velice spokojený, protože to byl těžký zápas a určitě nám to pomůže do další fáze sezóny a do Ligy mistrů. Vlilo nám to krev do žil."