24.4.2024
Redakce

Zbývá jeden krok! Dynamo si parádním výkonem zajistilo mečbol

Pardubičtí hokejisté porazili v pátém finále Play off Tipsport extraligy Třinec 3:0! Dynamo rozhodlo o své výhře během pěti minut druhé třetiny, kdy se postupně trefili Lukášové Radil se Sedlákem a po nich Martin Kaut. Ve třetí třetině Pardubice už pohodlný náskok uhájily. Roman Will vychytal třetí čisté konto v play off! Dynamo se tak ve finálové sérii ujímá vedení 3:2 na zápasy.

Tipsport extraliga, F5, středa 24.4.2024, Pardubice, enteria arena

Oceláři Třinec

3:0
0:0, 3:0, 0:0
Branky a nahrávky: 29:20 Radil (Zohorna, D. Musil; 5/5), 30:55 Sedlák (Hyka, Čerešňák; 5/5), 34:24 Kaut (Košťálek, Sedlák; 5/4). Rozhodčí: Jeřábek, Šír – Ondráček, Špůr. Diváci: 10194. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 23:25 (7:12, 8:7, 8:6). Zblokované střely: 19:21. Hity: 4:10. Vhazování: 42:17. Průběh utkání: 3:0.
Dynamo Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Hájek – Pánik, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Paulovič, A. Musil, Kaut – Mandát, Poulíček, Vondráček.
Oceláři Třinec: Kacetl (35. Mazanec) – Smith, Adámek, Nedomlel, Kundrátek, Šenkeřík, Polášek – Dravecký, Čacho, Hrehorčák – Voženílek, Nestrašil, Růžička – Daňo, Cienciala, Hudáček – Roman, Vrána, Helewka – Kurovský.

O pardubické výhře rozhodla drtivá pětiminutovka ve druhé třetině, Dynamo mezi časy 29:20 a 34:24 vstřelilo tři góly!

Teprve podruhé v sérii se Pardubice v zápase prosadily jako první. Skóre otevřel Lukáš Radil, který zažívá skvělé finále, připsal si už šestý kanadský bod!

Do dvoubrankového vedení poslal Dynamo kapitán Lukáš Sedlák, v play off se trefil popáté.

Stejně jako v Třinci, také v pátém finálovém utkání Pardubičtí využili přesilovou hru. Třetí gól v ní vstřelil Martin Kaut a vyhnal z branky Ondřeje Kacetla!

Dalším skvělým výkonem podržel své spoluhráče brankář Roman Will. Připsal si 25 úspěšných zákroků, některými z nich vychytal stoprocentní šance soupeře a udržel třetí čisté konto v play off!

Tomáš Zohorna v dnešním utkání poskočil na druhé místo v počtu odehraných zápasů za Dynamo v play off.

Marek Zadina (hlavní trenér HC Dynamo Pardubice): „Myslím si, že jsme odehráli velmi dobré utkání. Skvělá druhá třetina, kdy jsme proměnili šance, které jsme měli. Chtěl bych klukům poděkovat, že odehráli skvělé utkání. Výborný Roman Will, který nás podržel a měl skvělé zákroky. Díky do kabiny za ten výkon a bod, který je strašně důležitý.