19.1.2024
Redakce

Dynamo veze z Karlových Varů po skvělém obratu dva body!

Pardubičtí hokejisté zvítězili v utkání 37. kola Tipsport extraligy v Karlových Varech 4:3 v prodloužení! Dynamo na ledě Energie prohrávalo 0:3, ale po gólech Jana Košťálka, Mateje Pauloviče a Tomáše Dvořáka dokázalo ve třetí třetině manko smazat. V prodloužení pak dokonal obrat znovu Martin Kaut a stejně jako ve středečním utkání zařídil druhý bod pro Dynamo.

Tipsport extraliga, 37. kolo, pátek 19.1.2024, Karlovy Vary, KV Arena

Karlovy Vary

3:4p
2:0, 0:0, 1:3 – 0:1
Branky a nahrávky: 07:14 Hladonik (Beránek, Plutnar; 5/4), 18:52 Rachůnek (Mikyska; 5/5), 41:08 Jiskra (Rachůnek, Kangasniemi; 5/5) – 46:39 Košťálek (A. Musil, Poulíček; 5/5), 50:49 Paulovič (Dvořák, Hyka; 5/5), 54:27 Dvořák (Hyka, Paulovič; 5/5), 63:43 Kaut (Hyka, Sedlák; 4/3). Rozhodčí: Hradil, Cabák – Gerát, Svoboda. Diváci: 3177. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 33:38 (9:11, 9:8, 11:15). Zblokované střely: 10:24. Hity: 7:4. Vhazování: 27:38. Průběh utkání: 3:0, 3:4.
Karlovy Vary: Habal – Plutnar, Huttula, Mikyska, Stříteský, Rulík, Bartejs, Pulpán – Jiskra, Černoch, Beránek – Rachůnek, Hladonik, Kangasniemi – Redlich, Koffer, Procházka – Kofroň, Přikryl, Kružík.
Dynamo Pardubice: Will – Dvořák, Čerešňák, Kolář, Košťálek, Hájek, D. Musil, Vála – Hyka, Sedlák, Kaut – Kousal, Zohorna, Radil – Paulovič, A. Musil, Říčka – Pochobradský, Poulíček.

Dynamo v Karlových Varech dohánělo náskok soupeře. Energie vedla na začátku třetí třetiny 3:0, pardubičtí hokejisté ale nic nevzdali a třemi góly poslali zápas do prodloužení.

Na rozdíl dvou branek snižoval Jan Košťálek, který vstřelil svůj čtvrtý gól v sezoně. Do kontaktu Dynamo dostal Matej Paulovič a vyrovnání zařídil Tomáš Dvořák. Právě Dvořka se střelecky prosadil vůbec poprvé v sezoně! Kromě gólu si v zápase připsal také asistenci.

Pátý z posledních šesti pardubických zápasů dospěl do prodloužení a počtvrté Dynamo v nastaveném čase uspělo. O druhém bodu rozhodnul znovu Martin Kaut! Fantom rozhodujících momentů se prosadil v pátém utkání v řadě, ve čtyřech z posledních pěti případů navíc právě jeho trefa rozhodla o pardubickém vítězství!

Marek Zadina odkoučoval na ledě Energie první zápas jako hlavní trenér, po delší době se na střídačku vrátil také nejlepší střelec pardubické historie Petr Sýkora.

Marek Zadina (HC Dynamo Pardubice): Pro naše hráče to byl obrovsky těžký zápas. Tým byl po tom, co se událo pod obrovským tlakem. Takový průběh jsem i očekával, kluci hrozně chtěli, ale byla tam křeč a samozřejmě nám nepřidalo, že jsme dostali jako první gól. I když jsme si šance vytvořili, nebyli jsme schopní dát gól a proto tam byla taková křeč. Dostali jsme se do stavu 0:3, ale my jsme si furt věřili a na hráče jsem apeloval, že nic není nemožné, že musíme věřit a jsme schopní to otočit. To se nám potvrdilo ve třetí třetině a v prodloužení. Jsem rád za ty kluky a obrovská pochvala do kabiny, jak se s tím zápasem porvali pod takovým tlakem a byli schopní se ve třetí třetině takhle rvát.