1.4.2024
Redakce

Dynamo porazilo Litvínov 3:0 a získalo i druhý bod v sérii!

Pardubičtí hokejisté porazili ve druhém semifinále Play off Tipsport extraligy Litvínov 3:0! Druhý zápas série rozhodl Tomáš Vondráček, který se trefil v závěru první třetiny. Výhru pojistili v závěru góly do prázdné branky Matej Paulovič a Patrik Poulíček. Roman Will udržel druhé čisté konto ve vyřazovacích bojích! Dynamo pojede do Litvínova s vedením 2:0 na zápasy.

Tipsport extraliga, SF2, pondělí 1.4.2024, Pardubice, enteria arena

Litvínov

3:0
1:0, 0:0, 2:0
Branky a nahrávky: 19:46 Vondráček (A. Musil, Čerešňák; 5/5), 58:25 Paulovič (5/5), 59:57 Poulíček (A. Musil; 5/5). Rozhodčí: Šír, Vrba – Ondráček, Šimánek. Diváci: 10035. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Střely na branku: 35:25 (16:4, 12:12, 7:9). Zblokované střely: 19:27. Hity: 4:7. Vhazování: 38:20. Průběh utkání: 3:0.
Dynamo Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Hájek – Paulovič, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Říčka, A. Musil, Kaut – Mandát, Poulíček, Vondráček.
Litvínov: Tomek – Zile, Jaks, Baránek, Demel, Czuczman, Zeman, Šalda – Hlava, D. Kaše, O. Kaše – Kirk, Sukeľ, Koblasa – Kudrna, Jícha, Abdul – Maštalířský, Zygmunt, Havelka.

Dynamo zvítězilo i v pátém domácím utkání play off a poprvé byl rozdíl ve skóre větší než o jeden gól.

Zápas rozhodl v závěru první třetiny přesnou trefou Tomáš Vondráček. Do prázdné branky přidal pojistku Matej Paulovič, který vstřelil svůj druhý gól v sérii. Do odkryté klece se tři vteřiny před koncem trefil i Patrik Poulíček.

Pardubice měly znovu velkou převahu v první třetině, kdy svého soupeře přestřílely v poměru 16:4. Také ve druhém utkání série byli hráči Dynama výrazně úspěšnější na buly, tentokrát vyhráli 66 procent vhazování.

Roman Will udržel druhé čisté konto v play off! Ve druhém semifinále si připsal 25 úspěšných zákroků a podržel svůj tým.

Poprvé zasáhl do vyřazovacích bojů útočník Robert Říčka. Matej Paulovič se přesunul do prvního útoku, kde nahradil chybějícího Richarda Pánika.

Marek Zadina (hlavní trenér HC Dynamo Pardubice): První tři minuty jsme se možná trochu hledali, ale potom jsme odehráli skvělou první třetinu, dostávali jsme soupeře pod tlak a bylo skvělé, že jsme šli do vedení. Ve druhé třetině se hrál oboustranně skvělý hokej, vyrovnaná pasáž. Vedli jsme 1:0 a věděli jsme, že soupeř bude ve třetí třetině tlačit. Odehráli jsme to velmi dobře třetinu odzadu. Je to strašně náročné, když hrajete všechny zápasy 1:0 nebo 0:0 a víte, že jakákoliv střela může skončit v brance. Chtěl bych klukům poděkovat, že ten zápas zvládli. Jsme rádi, že jsme oba domácí zápasy vyhráli.