23.3.2024
Redakce

Cesta play off končí juniorům ve čtvrtfinále

Ve třetím čtvrtfinálovém utkání proti Třinci Dynamo ještě zabojovalo a po výsledku 5:4 po prodloužení ještě oddálilo svůj konec. Nicméně v sobotu už na třinecké Oceláře už nestačilo a s play off se loučí. První dvě třetiny byly výsledkově i herně ještě poměrně vyrovnané, ale ve třetí třetině hned na jejím začátku hosté odskočili a postupně navíc své skóre navýšili až na konečných 6:2.

Extraliga juniorů, ČF4, sobota 23.3.2024, Pardubice, enteria arena

Oceláři Třinec

2:6
2:1, 0:1, 0:4
Branky a nahrávky: 01:28 Pavlata (Herčík, Štěpánek; 5/5), 19:59 Kalužík (Štěpánek, Švec; 5/4) – 01:34 Holinka (Gerych, Cedzo; 5/5), 27:56 Ramik (Cedzo, Haas; 5/4), 45:21 Holinka (Gerych, Buják; 5/5), 53:51 Šutý (Holinka, Haas; 5/5), 56:17 Haas (Ramik; 5/5), 58:37 Ramik (Haas, Šutý; 5/5). Rozhodčí: Bejček, Domský – Kotlík, Roischel. Diváci: 150. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:1. Střely na branku: 38:44. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:6.
Dynamo Pardubice: Batih – Chabada, Koudelka, Kubánek, Švec, Kaštánek, Hebek, Tvrdík – Yevtiekhov, Pavlata, Gromadzki, Bartoň, Kalužík, Burda, Herčík, Štěpánek, Fiala, Dostál, Jaša, Helikar.
Oceláři Třinec: Král – Horváth, Pospíšil, Buják, Ošmera, Kurbaka, Volas, Blaha – Pánek, Gerych, Mikula, Kozlík, Šilar, Ramik, Cedzo, Sikora, Bartoš, Haas, Šutý, Holinka.

První minuty byly hned od úvodu divoké. V čase 1:28 dostal přihrávku od Herčíka Dominik Pavlata a zavěsil pod břevno – 1:0. Jenže vedení trvalo pouze šest vteřin. Hned po buly se Oceláři nahrnuli do pásma a nepokrytý Miroslav Holinka, který už měl snadnou pozici – 1:1. V 16. minutě tečoval před Královou bránou jeden z hráčů puk a ten úplně změnil trajektorii letu a těsně minul tyč. Sekundu před první sirénou šlo Dynamo do vedení po využité přesilové hře. Tadeáš Kalužík v časové tísni nahodil puk ze strany na bránu a za záda Krále ho nejspíš tečoval nešťastně jeden z třineckých hráčů.

Ve 28. minutě využili hosté také nabídnutou početní výhodu. Byl to Michal Ramik, který byl nejdůraznější na brankovišti a doklepl kotouč do brány – 2:2. Následných pár střídání bylo v režii Třince, Batih se skvěle roztáhl na brankové čáře a zamezil jasné brance Holinky.

První minuty třetí třetiny hráli Oceláři mnohem aktivněji a byli za to odměněni gólem, který se nakonec ukázala jako rozhodující. Gerych byl u mantinelu rychleji než obránce Pardubic a našel před bránou Miroslava Holinku, který dorážel do poloprázdné klece – 2:3. Ještě ale zdaleka nebylo rozhodnuto, domácí Adam Fiala unikl všem hráčům, ale jeho zakončení na lapačku brankář lapil. Krátce po vypršení trestu domácího týmu se hosté prosadili a definitivně tak rozsekli, jak série dopadne. Vyražený puk se objevil před Patrikem Šutým, jenž ho dopravil do brány – 2:4.

Dynamo to necelých pět minut risklo hrou v šesti, ani tam jim ale nepomohla. Naopak ze středního pásma trefil prázdnou bránu Oskar Haas – 2:5. Hosté v předposlední minutě přidali ještě jeden gól, když domácí obrana až příliš vystoupila a přečíslení využil chladnokrevnou kličkou Michal Ramik – 2:6.