11.12.2014
Marek Votke

Junioři skvěle otočili zápas s Kometou Brno

PARDUBICE — Dvěma vstřelenými góly v poslední desetiminutovce dokázali junioři HC ČSOB Pojišťovna Pardubice získat napínavý zápas s Kometou Brno. Východočechy sice v 15. minutě poslal do vedení Daniel Voženílek, hosté ale dvěma brankami otočili vývoj zápasu. Závěr ale patřil domácím: nejprve Michal Procházka vyrovnal a čtyři minuty před poslední sirénou rozhodl Tomáš Pipek.

DHL extraliga juniorů, 34. kolo, čtvrtek 11.12.2014, ČEZ Arena Pardubice

Dynamo Pardubice

Kometa Brno

3:2
1:1, 0:1, 2:0
Branky a nahrávky: 14:16 Voženílek (Hlaváček), 50:14 M. Procházka (Voženílek, Krajňák), 56:04 Pipek (Krajňák, Kusý) – 14:50 Vlček (Boltvan, Nohel), 24:15 Pokorný (Šnajnar, Kusko). Rozhodčí: Horinek – Čížek, Potůček. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 80. Střely na branku: 36:31. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
Dynamo Pardubice: Husár – Adam, Bažant, Budík, Franc, Nedbal, Vácha, Vála – Barkóci, Havrda, Hlaváček, Krajňák, Kusý, Kysela, Pipek, M. Procházka, Velinský, Voženílek.
Kometa Brno: Jekel – Cívka, Hájek, Kubeš, Kupčík, Šnajnar, Švejda, Vágner, Vlček – Biolek, Boltvan, Denk, Dufek, Dvořák, Dymáček, Garčic, Král, Kusko, Nohel, Pokorný, Zohorna.

Komentář

V úvodu dnešního zápasu se oba celky spíše hledaly. První vážnou šanci si v desáté minutě připravil domácí Daniel Voženílek, ale tváří v tvář Jekelovi neuspěl.

Voženílek si potom za pomoci svých spoluhráčů připravil ještě další dvě šance. První z nich neproměnil, aby mohl poté rozjásat pardubický tým, když v patnácté minutě propasíroval kotouč za brněnského brankáře – 1:0.

Vedení ovšem domácím borcům příliš dlouho nevydrželo. Čtyřiatřicet vteřin po Voženílkově gólu se prosadil David Vlček a začínalo se od začátku – 1:1.

Začátek druhé třetiny byl plně v režii hostujících hráčů. Zohorna s Denkem sice neuspěli, ale na 2:1 pro Kometu zvýšil po své dorážce Dominik Pokorný.

Do konce druhé třetiny si ještě oba týmy vyzkoušely přesilovou hru, ale skóre se již neměnilo. Po čtyřiceti minutách tak o gól vedla brněnská Kometa.

Poslední dvacetiminutovka byla pod taktovkou domácích hráčů. Během třetiny si vytvořili několik šancí a v padesáté první minutě po zásluze vyrovnali, když Michal Procházka nekompromisně z mezikruží zavěsil kotouč pod víko – 2:2.

Východočechy tento gól hodně nakopl a dostali se do velikého tlaku, který vyústil v rozhodující branku. V padesáté sedmé minutě vyřešil přečíslení tři na jednoho nádherným bekhendovým blafákem Tomáš Pipek a rozhodl tak o třech bodech pro domácí – 3:2.