17.11.2014
(HoH)

Junioři před skvělou kulisou dotahovali, Brnu ale podlehli

CHOCEŇ — Více než sedm stovek diváků dorazilo na utkání DHL extraligy juniorů do Chocně. Fanoušci viděli v souboji Pardubic s Kometou Brno strhující podívanou, po které se radovali z hosté z vítězství 3:1. Jediný gól Východočechů vstřelil Daniel Voženílek, „domácí“ svého soupeře mačkali hlavně ve třetí třetině, ale na srovnání nedosáhli.

DHL extraliga juniorů, 26. kolo, pondělí 17.11.2014, Zimní stadion Choceň

Dynamo Pardubice

Kometa Brno

1:3
0:2, 1:0, 0:1
Branky a nahrávky: 36:55 Voženílek – 6:19 Kusko (Šnajnar, Pokorný), 8:25 Biolek (Denk), 59:50 Vágner. Rozhodčí: Homola – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 720. Střely na branku: 39:28. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
Dynamo Pardubice: Vejmelka – Adam, Bažant, Nedbal, Petira, Ščotka, Vácha, Vála – Barkóci, Havrda, Hlaváček, Chvojka, Krajňák, Kysela, Panna, M. Procházka, Sladkovský, Velinský, Voženílek, Zadina.
Kometa Brno: Jekel – Cívka, Kubeš, Kupčík, Šnajnar, Švejda, Vágner, Vlček, Vojáček – Biolek, Boltvan, Denk, Dufek, Dvořák, Dymáček, Grünwald, Kozel, Král, Kusko, Pokorný, Zohorna.

Komentář

Komeťáci hned na začátku utekli do dvoubrankového vedení. Nejprve v 7. minutě se prosadil Silvester Susko, když dokonal rychlou akci Komety do otevřené obrany. Brněnský forvard si najel na ideální pas od Rostislava Šnajnara a otevřel skóre – 0:1.

O dvě minuty později vedla Kometa už o dvě branky. Puk si zpoza brány vzal Martin Biolek a propasíroval jej do kasy – 0:2. Pardubice se pak bránily brněnské přesilovce, Kometa ale svůj rychle nabytý náskok nenavýšila, naopak sama mohla inkasovat, ale Daniel Voženílek své sólo po zisku kotouče neproměnil.

Zatímco Kometa byla v první třetině lepší, v prostředním dějství se hra srovnala. I Pardubice se dostávaly do šancí, ale trpěly žalostnou koncovkou. Ve 37. minutě měl Daniel Voženílek výhodu trestného střílení po Kuskově faulu, Forsbergova klička ale pardubickému mladíkovi nevyšla.

Chvíli na to se přece jen „domácí“ celek prosadil, právě Daniel Voženílek v oslabení ujel spolu s choceňským odchovancem Michalem Procházkou, akci dva na jednoho zakončil přesnou střelou nad lapačku brněnského brankáře – 1:2.

Ve třetí třetině postupně kulminoval pardubický tlak, který ani nezastavil krátký výpadek osvětlení na choceňském stadionu. V předposlední minutě se Východočeši odhodlali k power play, soupeře mačkali jak citron, zejména duo Jan Ščotka – Daniel Voženílek trápilo brněnskou ofenzívu nápaditými akcemi, ale neuspěli. Naopak v čase 59:50 hostující Lukáš Vágner efektně vzduchem přes celé kluziště trefil opuštěnou Vejmelkovu branku – 1:3.