06.03.2015

VIDEO: Nesvěsili jsme hlavy, je rád Jan Starý po výhře v Ostravě

OSTRAVA — Dva zápasy – dva góly. Jenže oba duely předkola play off byly v Ostravě-Porubě jako den a noc. Ten čtvrteční ale Pardubice zvládly a po pracovitém a zodpovědném výkonu vyhrály 4:2 a přivezly si z moravskoslezské metropole nadějný stav 1:1 na zápasy.

V obou zápasech Východočeši vedli 2:0 v první třetině… „Byly stejné. Minulý zápas i ten druhý jsme je sehráli dobře. Ve středu jsme inkasovali v jejím závěru a pak jsme špatně vstoupili do druhého dějství. Dostali jsme gól a upustili jsme od systému. Teď jsme ho drželi celých šedesát minut a vyhráli jsme,“ řekl pardubický odchovanec Jan Starý.

Byl to ten vydřený zápas, po kterém jste volali a jednou musel přijít?
„Konečně je tady, ale měl přijít daleko dřív…  Na to se nyní nedíváme, teď je play off. Já jsem hlavně rád, že po první prohře jsme nesvěsili hlavy, protože k postupu jsou potřeba tři výhry a není nikde psáno, že po první prohře to nemůžete otočit. Jsem rád, že jsme za to vzali a jako tým jsme to vybojovali.“

Dva zápasy – dva góly. Odchovanec #hcpce JAN #STARÝ ve čtvrtek pomohl cennou trefou k vyrovnání série s Vítkovicemi!

Fotka zveřejněná uživatelem HC ČSOB Pojišťovna Pardubice (@hcpce),

Vítkovice se nevzdávaly ani za stavu 0:3 a snížily na rozdíl jediné branky. Viděl jste pak klíčový moment, který rozhodl o vaší výhře?
„My jsme věřili celý zápas, nejen za stavu 2:0 nebo 3:0. Šli jsme si za tím od první minuty, drželi jsme se naší taktiky, zvítězila zodpovědnost celého týmu, výborně zachytal Karel Vejmelka.“

Play off přitahuje i šarvátky a osobní souboje…
„Tohle k tomu patří, to je play off. Ani jeden tým si nechce nechat mlátit gólmana. Příští zápas začíná za stavu 0:0, my musíme krotit emoce a ať se na nás Vítkovice vyfaulují. Nesmíme se nechat vyprovokovat, ale ani bít…“

Teď hrajete doma. Co budete muset ještě zlepšit, abyste docílili to, za čím si jdete?
„Hlavně musíme navázat v sobotu na čtvrteční výkon – čili zůstat nohama na zemi. Věřím tomu, že to uděláme!“