07.02.2015

VIDEO: Moc jsem si to užil, jásal dvoubodový Tomáš Zohorna

PRAHA — Takřka sedmnáct tisíc fanoušků v napěchované O2 areně aplaudovalo českému národnímu týmu v odpoledním utkání proti Rusku. Pod oba české góly v první třetině se podepsal pardubický útočník Tomáš Zohorna. Na první trefu nahrál Michalu Vondrkovi, druhý přesný zásah do ruské brány přidal po přesném pasu od Ondřeje Romana.

„Byl super, že přišel plný barák. Lidé fandili, zápas doprovázela skvělá atmosféra,“ usmíval se sedmadvacetiletý útočník HC ČSOB Pojišťovna Pardubice.

Češi získali vedení již v 8. minutě.  „Petr Koukal mi poslal puk, ten se zvedl, tak jsem jej chytil do ruky, viděl jsem Michala Vondrku v situaci dvou na jednoho. Jejich obránce se stáhnul více ke mně, Michal to udělal parádně, trefil nádherně vingl,“ okomentoval první gólový moment.

O necelé dvě a půl minuty později zvyšoval na 2:0. „Ondřej Roman zatáhl kotouč po levé straně, já se snažil dostat před bránu. Rusové o mně moc nevěděli, snažil jsem se tam dostat. Ondřej mi to výborně hodil, já se snažil tečovat puk do brány a to se mi povedlo,“ pokračoval Tomáš Zohorna.

Nejen on si chválil bouřlivou kulisu prakticky vyprodané haly. „Na vysoké návštěvy jsem zvyklý z Pardubic, i nám chodí hodně fanoušků. Tady jich bylo jednou tolik, o to byla lepší atmosféra. Moc jsem si to užil!“ řekl pro klubový YouTube kanál.