Pardubice získaly Davida Krejčího. Nastoupí už v pátek?

3.10.2012 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Dojednáno, povedlo se! Za HC ČSOB Pojišťovna Pardubice bude během výluky v NHL hrát David Krejčí. „Mohu vše potvrdit. David Krejčí přiletí ve čtvrtek odpoledne, věříme, že mužstvo v něm získalo výraznou posilu,“ uvedl sportovní manažer klubu Petr Hemský.

Vedení hokejového klubu jednalo dlouhodobě s Davidem Krejčím o možnosti jeho příchodu do Pardubic. Delší jednání vedl ohledně pojistky jeho platu. I to se povedlo dořešit včetně souhlasu klubu HC Olomouc, který vlastní jeho hráčská práva.

„David by měl být ve čtvrtek odpoledne v Pardubicích a uděláme všechno pro to, aby mohl nastoupit v pátek proti Vítkovicím.  Bude záležet na něm, jak se bude cítit po náročném přeletu. Z naší strany bude všechno připravené,“ informoval sportovní manažer.

„Rád bych touto cestou poděkoval Olomouci, která vlastní jeho práva, za velmi korektní jednání,“ doplnil Petr Hemský.

David Krejčí

• Post: útočník
  • Datum narození: 28. dubna 1986
  • Výška: 183 cm
  • Hmotnost: 80 kg
  • Držení hole: pravé

David Krejčí začal s ledním hokejem v rodném Šternberku, jeho hlavním idolem se stal Jaromír Jágr. Ve čtvrté třídě odešel do Olomouce, dva roky strávil v Třinci a jednu sezonu odehrál v dresu kladenské juniorky. To byla také sezona, ve které poprvé nakoukl do reprezentace, do výběru do 18 let. Sezona 2003/2004 byla také poslední sezonou Davida Krejčího v české lize. Rozhodl se zkusit štěstí v zámořské juniorské lize.

David Krejčí byl první volbou Boston Bruins v druhém kole draftu v roce 2004. Poté, co byl draftován, se přestěhoval do Severní Ameriky hrát nejvyšší zámořskou juniorskou ligu Quebec Major Junior Hockey League (QMJHL) za tým Gatineau Olympiques, kde strávil dvě sezony.

V sezoně 2006/2007 přestoupil do mužů, do American Hockey League (AHL), kde hrál za farmářský tým Bostonu – Providence Bruins. V úterý 30. ledna 2007, si odbyl svou premiéru v NHL.V zápase proti Buffalo Sabres, který Boston prohrál 1:7, utrpěl ve svém třetím střídaní otřes mozku, po zákroku Adama Maira a tak jeho ice time činil pouhé dvě minuty a sedm vteřin.

V následující sezoně 2007/2008 Krejčí odehrál 25 zápasů v AHL za Providens Bruins a následně se probojoval na stálo do prvního týmu, kde stihl odehrát 56 zápasů. V úterý 19. února 2008 ve venkovním zápase Bruins proti Carolina Hurricanes se Krejčí zapsal gólem v nájezdech při vítězství Bostonu 3:2. Bohužel to nebyl vítězný gól, a tak se Davidovi do statistik nezapsal. Na svou první oficiální trefu v NHL však čekal jen týden, 26. února si ji připsal proti Martinu Gerberovi z Ottawy. Byl to druhý gól jeho týmu při domácí výhře 4:0. Svou nováčkovskou sezonu v NHL skončil s bilancí šest gólů a jedenadvacet asistencí.

V sezoně 2008/2009 zaznamenal 18. prosince 2008 proti Torontu svůj první hattrick v NHL. Dva góly vstřelil Vesu Toskalovi a jeden Curtisu Josephovi při výhře Bruins 8:5. Před zápasem 2. dubna 2009 byl vyhlášen vítězem ceny Boston Bruins Seventh Player Award 2009. Tato cena se uděluje každoročně hráči, který „jde nad rámec svých povinností a přesahuje všechna očekávání“ v celém průběhu sezony. V průběhu utkání Krejčí asistoval u gólu Milana Lucice, vítěze téhož ocenění z roku 2008, při výhře 2:1 na domácím ledě nad Senators.

David Krejčí je oceňován pro skvělou kontrolu puku a pro schopnost tvořit hru. Svoji druhou sezonu v NHL dokončil se 73 body v 82 zápasech a nejlepším výsledkem +/− s 37 kladnými body v celé NHL, čímž získal prestižní ocenění NHL Plus-Minus Award. V sezoně 2010/2011 získal Stanleyův pohár s Bostonem Bruins, v play off byl nejlepším střelcem a nejproduktivnějším hráčem.

V květnu 2012 vybojoval na Mistrovství světa v ledním hokeji 2012 v Helsinkách s českou reprezentací bronz, když vstřelil vítězný gól na 3:2 v zápase s Finskem.