05.01.2011
Vedení klubu HC EATON PARDUBICE a. s.

Oficiální prohlášení HC EATON PARDUBICE a. s.

PARDUBICE — V reakci na negativní mediální spekulace MF DNES o finančním výsledku projektu „HOCKEY OPEN AIR GAME 2011“ se vedení klubu rozhodlo seznámit veřejnost s následujícími informacemi.

Dle přibližných účetních výsledků neskončil HOCKEY OPEN AIR GAME 2011 finanční ztrátou. Rozpočet byl koncipovaný jako ziskový při maximální návštěvnosti a jako vyrovnaný při návštěvě zhruba 16 000 diváků. Utkání navštívilo celkem 17 140 diváků a na programu ČT 4 ho sledovalo rekordních 260 000 fanoušků.

Hokejový klub uspořádal tuto akci v dobré víře propagace své, města Pardubic, Pardubického kraje a propagace hokeje samotného jako tradičního a populárního sportu v regionu. K dnešnímu dni neobdržel HC EATON PARDUBICE a. s. na podporu tohoto projektu žádnou finanční dotaci od Magistrátu města Pardubic a veškeré své závazky vůči městským společnostem splní.

Jsme pyšní na to, že jsme měli možnost akci takovéhoto rozsahu pořádat jako první v novodobé historii samostatného českého sportu a mediální pokrytí projektu je srovnatelné s faktem získání titulu „Mistra republiky“.

V tomto ojedinělém zápase se utkala dvě v současnosti divácky nejúspěšnější mužstva v České republice, která spojuje dlouholetá sportovně velmi úspěšná historie.

Děkujeme všem fanouškům, kteří náš zápas navštívili, jakož i všem těm, kteří se s námi podíleli na organizaci.