25.04.2015

A tým se opět sejde v pondělí, letní příprava začíná

PARDUBICE — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice zahájí v pondělí 27. dubna 2015 letní přípravu na novou sezonu. Hráči se ráno sejdou spolu v kabině, po nezbytných lékařských prohlídkách je čeká v malé hale Tipsport areny první tréninková jednotka.

„Po skončení sezony jsme začali připravovat realizační tým, kádr a veškeré záležitosti k tomu, abychom se mohli začít chystat na nový ročník. Naším cílem je udělat letní přípravou zajímavější a pestřejší,“ prohlásil trenér hokejistů HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Miloš Říha.

Se svým týmem chce zařadit nové prvky. „Chceme, aby byla letní příprava byla co nejvíce sblížená s hokejem. Budeme trénovat střelbu, její blokování nebo hru do těla. Zkrátka budeme pracovat na věcech, co se v létě u nás příliš netrénují, ale ve světě ano,“ nechal se slyšet.

„Na základě analýz, které máme k dispozici, víme, že všechny tyto ukazatele byly naším problémem v posledních letech. Proto na nich chceme pracovat už během léta, mladí hráči je aspoň pořádně dostanou do krve,“ pokračoval Miloš Říha.

Progresivní kouč hledá inspiraci v celém hokejovém světě. „Američané sice trénují individuálně, ale v jejich přípravě je řada prvků, které se mi líbí. Spousta poznatků jde čerpat z tréninků Švédů nebo Finů. Od všeho si bereme něco, protože má něco do sebe. I my Češi máme zajímavé věci, které chceme také aplikovat,“ poznamenal.

„Dříve se třeba více trénovala obecná pohybová aktivita ne tolik spjatá s hokejovou technikou. My k ní budeme chtít směřovat naše hokejová cvičení. Samozřejmě základem letní přípravy je objem, síla, rychlost a vytrvalost,“ konstatoval hlavní trenér Pardubic

Suchá fáze letní přípravy skončí 3. července 2015. „Některé kluby jsou sice na ledě, ale my letos k tomu nebudeme moci přejít, v budoucnu se k tomu, věřím, v Pardubicích dostaneme. Pro jednotlivce se technika lépe trénuje na ledě, i my bychom se na něj chtěli jednou dostat,“ řekl.

Do letní přípravy se nezapojí kompletní A tým. „Volno dostanou reprezentanti, ti se připojí později. Kluci, co budou hrát na mistrovství světa, tak budou mít v nohou velmi náročnou sezonu a zaslouží si pořádný odpočinek. Alespoň na začátku nemůžeme trénovat v kompletním složení. Vše ale přizpůsobíme tak, aby byly jednotky pro všechny strany efektní,“ plánoval Miloš Říha.

„Budeme rozděleni více na skupiny. Třeba Švédové trénují dle somatotypu a dle silových vlastností hráčů, také to budeme takto směřovat. První týden budeme věnovat zapracování a veškerým testům, abychom věděli, jak na tom kdo je. Celý týdenní mikrocyklus nebude rozdělen jen do skupin, ale budeme mít i společné tréninky, kde budou i dvojice, čtveřice podle toho, jak na tom hráči typově jsou,“ doplnil hlavní trenér pardubických hokejistů.