08.10.2013
(HoH)

A nejlepším hráčem měsíce září se stává… VÁCLAV BENÁK!

PARDUBICE — Nejlepším hokejistou HC ČSOB Pojišťovna Pardubice v měsíci září se stal obránce Václav Benák. Nejproduktivnější obránce Tipsport extraligy ovládl novou anketu. Na klubovém facebooku získal více než polovinu všech hlasů!

Obránce Václav Benák prožívá parádní období na začátku nové extraligové sezony. Drží si průměr jednoho kanadského bodu na zápas, navíc střílí velmi důležité góly. Hned ten první vteřinu před koncem zápasu na ledě Komety Brno asi jen tak nezapomene… A další bodová trefa? V derby s Hradcem Králové v prodloužení. V září se navíc prosadil proti Kladnu.

Václav Benák je podle svých slov v Pardubicích tuze spokojený. „Syn tady začal hrát hokej a chodit do školy, zabydleli jsme se. Když máte pohodu doma, tak se to pak projevuje i na ledě. Jsem tady s mladými spoluhráči a to je hned o něčem jiném. Tady jsem ožil, člověku se hned lépe dýchá a hokej si užívá,“ nechal se slyšet pardubický zadák.

Vyhovuje mu herní pojetí pardubického mančaftu. „Sedí mi technický hokej dopředu, je to tady něco jiného než v posledních letech v Plzni. Hokej mě tady zkrátka baví! Je tady spousta legrace, hlavně když se daří. Je skvělé, když se vyhrává, nic lepšího ve sportu neznám,“ dodal obránce Václav Benák, který má na svém kontě 131 startů za Pardubice s bilancí 10 branek a 39 asistencí. Pozor, v bodování +/− má již 33 kladných bodů.

Hráč měsíce Václav Benák vylosuje ze všech majitelů permanentek jednoho šťastlivce a toho obdaruje drobnými klubovými předměty a sejde se s ním po skončení domácího utkání.

Václava Benáka se nyní budete moci zeptat přes twitter
– stačí poslat vzkaz s hashtagem #vaclavbenak.

Hlasování o hráče měsíce září

1. Václav Benák: 432 hlasů (52,24 %)
  2. Martin Růžička: 269 hlasů (32,53 %)
  3. Petr Sýkora: 108 hlasů (13,06 %)