Akademie ČSLH

Vybrat sezónu
Akademie ČSLH
Jsme členem Akademie ČSLH.
ZŠ Bratranců Veverkových
Spolupracujeme se ZŠ Bratranců Veverkových.

Zobrazit místo HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – Akademie ČSLH na větší mapě

Hokejový klub HC ČSOB Pojišťovna Pardubice je členem Akademie Českého svazu ledního hokeje. Cílem projektu je výchova špičkového mládežnického hráče schopného konkurovat nejlepším hráčům ve světovém měřítku ve spojení s absolvováním středního vzdělání. Byly sjednoceny nároky na tréninkový proces, herní systém a mezinárodní kontakty. Hráči jsou daleko více monitorováni ze strany klubu v otázkách školního prospěchu, docházky a osobní disciplíny prostřednictvím speciálních klubových zástupců pro oblast školství.

Cílem projektu Akademií ČSLH je komplexní rozvoj hráčů v mládežnických kategoriích a podpora klubů, které vytvářejí pro jejich výchovu nejlepší předpoklady. Získání statutu proto výkonný výbor ČSLH podmínil splněním řady kritérií ve sportovně technické, vzdělávací, zdravotnické, personální a dalších oblastech.

Podmínky zahrnují například zázemí pro soutěže a tréninky mládežnických mužstev, požadavky na zajištění jejich výzbroje a výstroje, stejně jako nároky na tréninkový proces, herní systémy a mezinárodní kontakty. Významnou součást hodnocení tvoří vzdělávání a zdravotní zabezpečení hráčů.

„Chceme, aby se statut Akademie stal značkou kvality v mládežnickém hokeji, ať už pro hráče, jejich rodiče nebo partnery klubu,“ uvedl Tomáš Král, prezident Českého svazu ledního hokeje.

Klubům, které splnily podmínky, poskytne ČSLH podporu v oblasti finančního ohodnocení trenérů, jejich odborného vzdělávání nebo spolupráce se zahraničními partnery. Mužstva těchto klubů také nesestupují z mládežnických extraligových soutěží.

Projekt Akademií ČSLH, inspirovaný v hokejově vyspělých zemích, byl zahájen v březnu 2011. V klubech, které ve stanoveném termínu podaly přihlášku, proběhla inspekce odborné komise a na základě jejích výsledků rozhodl Výkonný výbor ČSLH o udělení statutu.

Projekt Akademií ČSLH je otevřený, takže už v nadcházejícím ročníku mohou statut získat další kluby. Stejně tak kluby, kterým byl statut Akademie ČSLH udělen, ho musí před každou další sezónou podle jasně stanovených kritérií obhájit.

Spolupracující školy

Partnerský klub