17.11.2023
Redakce

Říčka sestřelil v přesilovkách hattrickem Plzeň!

Pardubičtí hokejisté pokračují na čele tabulky Tipsport extraligy, kde po utkání na plzeňském ledě navýšili náskok na druhou Spartu na osm bodů. Třemi přesnými zásahy se na vítězství Dynama podílem Robert Říčka, jenž navýšil počet branek nastřelených v aktuálním ročníku na jedenácti gólů.

Tipsport extraliga, 19. kolo, pátek 17.11.2023, Plzeň, LOGSPEED CZ Aréna

Plzeň

1:6
1:2, 0:1, 0:3
Branky a nahrávky: 18:46 Zámorský (Malák, Lev; 5/5) – 03:39 Říčka (Košťálek, Cienciala; 5/4), 17:09 Kousal (Zohorna; 5/5), 29:33 Paulovič (Poulíček; 5/5), 46:33 Říčka (Košťálek, Kousal; 5/4), 49:16 Říčka (Kousal; 5/4), 56:14 Poulíček (Paulovič; 4/5). Rozhodčí: Ondráček, Květoň – Brejcha, Zíka. Diváci: 6618. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 20:30 (9:15, 7:6, 4:9). Zblokované střely: 26:11. Hity: 3:5. Vhazování: 20:30. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:6.
Plzeň: Hlavaj – Malák, Zámorský, Kvasnička, Dujsík, Piskáček, Jiříček, Houdek – Schleiss, Lev, Holešinský – Söderlund, Indrák, Rekonen – Hrabík, Jansa, Pour – Matys, Straka, Šiler.
Dynamo Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Kolář, Bučko – Říčka, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Cienciala, A. Musil, Kaut – Mandát, Poulíček, Paulovič.

Pardubičtí hokejisté vstoupili do utkání v Plzni s jedinou změnou v sestavě, ve čtvrté formaci nastoupil místo Tomáše Vondráčka Matej Paulovič. Domácí nejprve zahrozili v oslabení ve čtyřminutovém oslabení, ale Pardubice se ve čtvrté minutě ujaly vedení. Robert Říčka dostal nabito od Koťálka na levý kruh a z první našel mezírku mezi betony Hlavaje – 0:1. Říčka mohl přidat druhou trefu, v 18. minutě navýšil na rozdíl dvou branek Robert Kousal, u levé tyčky dodal dlouhou kličkou pardubickému celku větší klid – 0:2. Za Plzeň však snížil o necelé dvě minuty později Petr Zámorský ránou od modré čáry Petr Zámorský – 1:2.

Po ubráněných oslabeních na obou stranách musel vytáhnout důležitý zákrok pardubický gólman Will a poté z ničeho nic udělili po buly pardubičtí hokejisté. Matej Paulovič natáhl ke střele na vrcholu levého kruhu a zavěsil přesně pod břevno. – 1:3. Do konce druhé dvacetiminutovky nejprve těsně minul levou tyč Dujsík, poté proti Adamu Musilovi zasáhl betony brankář Hlavaj.

Hned v úvodu závěrečné třetiny měl zajímavou příležitost Vála, proti němu dobře zakrojil domácí gólman. Ten však počtvrté inkasoval ve 47. minutě v oslavení z hole Roberta Říčky, jenž z vrcholu levého kruhu pálil nechytatelně do bližšího horního rohu brány. – 1:4. Pardubický ostrostřelec se potřetí prosadil v počítání výhodě v pátečním duelu deset minut před jeho koncem, z mezikruží mířil do pravého horního rohu branky – 1:5. Will vytáhl další důležitý zákrok proti Jansovi pro jeho samostatném úniku od levého mantinelu. Gólový účet uzavřel necelé čtyři minuty před koncem Patrik Poulíček, který v oslabení vypálil po přejetí útočné modré přes obránce a zavěsil pod horní tyč – 1:6.

Václav Varaďa (HC Dynamo Pardubice):: „Chtěl bych klukům poděkovat za dnešní výkon. Určitě jsme čekali náročný vstup do utkání, čekali jsme, že na nás budou chtít domácí vletět a vytvořit si příležitosti. My jsem rádi, že jme využili přesilovou hru, ta nám dala malinkou kapsu a vedení 1:0. Poté jsme přidali druhý gól, mrzí nás technická branka po buly, malinko nám dala trochu nervozity do druhé třetiny, jinak ve druhé třetině, přestože se domácí snažili, tak si žádnou vážnější příležitost nevytvořili, a my jsme dali po buly třetí gól, který byl podle mého názoru rozhodující. Poté nám tam spadly další branky, kluci si za tím šli a jsme rádi za tři body. Děkujeme za parádní atmosféru, které tady byla, my jsme spokojeni s vítězstvím, které nám dodá síly do dalšího utkání, které se blíží v neděli.