12.11.2013
Jiří Vašíček a HC ČSOB Pojišťovna Pardubice

Tiskové prohlášení Jiřího Vašíčka

PARDUBICE — Dnešního dne (tedy téměř dva týdny po údajné události) byla rozpoutána mediální kampaň ohledně mé návštěvy restauračního zařízení v ranních hodinách dne 29. října 2013 a mého následného výkonu při tréninku a utkáních. K tomuto bych chtěl pouze uvést, že jsem hrál ve všech osmnácti zápasech sezony a účastnil jsem se všech tréninků. Nejbližší zápas byl až 1. listopadu 2013, kdy náš tým vyhrál 4:1 nad týmem Rytíři Kladno. Na mém výkonu se to nijak nepodepsalo.

V současné době se celý tým včetně mne připravuje na zítřejší utkání s HC Vítkovice Steel a na páteční derby s týmem Mountfield HK. Vzhledem k tomuto vnímám celou mediální kampaň jako snahu rozptýlit mě osobně i celý tým před těmito důležitými zápasy.

K otázce údajného nezastavení vozidla na výzvu příslušníků Policie ČR, bych pouze uvedl, že v současné době mi není známo, že by proti mně bylo zahájeno jakékoliv správní řízení. Proto se k věci nebudu dále vyjadřovat, neboť nechci mařit, či jakkoliv ovlivňovat průběh případného správního řízení, pokud vůbec nějaké probíhá.

Vyjádření HC ČSOB Pojišťovna Pardubice

Na základě informací, které se dnes objevily v médiích, měl Jiří Vašíček dnes dopoledne pohovor s generálním manažerem klubu Ondřejem Šebkem. V této chvíli nejsou klubu ani hráči známy žádné konkrétní informace od správních orgánů.

Z mediálně prezentovaných informací nevyplývá, že by došlo k nějaké újmě třetí strany a vzhledem k tomu, že A tým měl společný program až druhý den odpoledne, nedošlo k narušení tréninkových povinností. Touto záležitostí se bude klub případně zabývat až v případě oficiálních závěrů správních orgánů.

V případě, že by se v tisku prezentované skutečnosti potvrdily, bude klub postupovat dle interního disciplinárního řádu.