17.03.2011

Pardubice hrály v letošní sezoně s Vítkovicemi poměrně těsné zápasy

PARDUBICE — Čtyřikrát se v této sezoně střetli hokejisté Pardubic a Vítkovic. Eaton dokázal svého letošního soupeře v semifinále play off třikrát porazit, poslední vzájemný zápas vyhrál doma s čistým kontem. Eaton v této sezoně s Vítkovicemi neprohrál v základní hrací době.

Tři vzájemné zápasy v této sezoně skončily rozdílem jedné branky ve prospěch jednoho z mužstev, pouze poslední vzájemný duel nabídl jednoznačnější podívanou. Pardubice dokázaly odvézt celkem čtyři body z Ostravy, doma byly stoprocentní.

8. kolo: Pardubice dobyly porubský stadion

Hokejisté HC Eaton Pardubice dokázali vyhrát v 8. kole Tipsport extraligy na ledě Vítkovic 2:1. První gól Eatonu vsítil Radovan Somík, na dvoubrankový rozdíl zvyšoval Martin Bartek. Domácí sice snížili, ale Východočeši v čele s výborným gólmanem Svobodou si cenné tři body ze stadionu v Ostravě–Porubě nenechali vzít.

8. kolo, úterý 5. října 2010:
HC VÍTKOVICE STEEL – HC EATON PARDUBICE 1:2 (0:1, 0:0, 1:1).

Branky a nahrávky: 47:29 Punčochář (Pohl) – 8:28 Somík (Nahodil), 46:48 Bartek (Kaberle). Rozhodčí: Hrubý, Turčan – Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 8:6. Bez využití. Diváci: 4817. Střely na branku: 34:35. Průběh utkání: 0:2, 1:2. Nejlepší hráči: Viktor Ujčík – Adam Svoboda.
HC Vítkovice Steel: Málek – Punčochář, Barinka, Ovčačík, Trnka, Malík, Voráček – Ujčík, Húževka, Sýkora – Huna, Burger, Káňa – Pohl, Vrána, Klimek – Szturc, Strapáč, Tomas. Trenéři: Mojmír Trličík a Zdeněk Moták.
HC Eaton Pardubice: Svoboda – Píša, Kočí, Jillson, Kolář II, Kudělka, Kaberle, Mezei – Cetkovský, Špirko, Pivko – Pineault, Nahodil, Somík – Bartek, Koukal, Starý – Rákos, Kousal, Buchtele. Trenéři: Josef Jandač a Jan Votruba.

21. kolo: Z 3:0 na 3:3. I tak Eaton slavil výhru

Tak to bylo drama! Hokejisté HC Eaton Pardubice vedli i díky dvěma gólům Martina Barteka nad Vítkovicemi 3:0, přesto o své páté výhře nad svým finálovým soupeřem z minulé sezony rozhodli až 59 sekund před koncem utkání. Rozdílovou trefou po mocném ostravském vyrovnání podepsal výsledek 4:3 Libor Pivko.

21. kolo, středa 17. listopadu 2011:
HC EATON PARDUBICE – HC VÍTKOVICE STEEL 4:3 (3:0, 0:2, 1:1).

Branky a nahrávky: 3:52 Bartek (Pivko, Kaberle), 7:52 Bartek (Pivko, Píša), 14:56 Špirko (Somík, Pineault), 59:01 Pivko (Kočí, Zohorna) – 29:29 Káňa (Sýkora), 34:10 Vrána (Malík, Ujčík), 46:21 Burger (Huna). Rozhodčí: Hodek, Šindler – Bláha, Kostka. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:0. Diváci: 9865. Střely na branku: 33:34. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3. Nejlepší hráči: Martin Bartek – Jan Káňa.
HC Eaton Pardubice: Svoboda – Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Jillson, Mezei – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Zohorna, Pivko – Pineault, Špirko, Somík – Rákos, Radil, Buchtele. Trenéři: Josef Jandač a Jaroslav Landsman.
HC Vítkovice Steel: Málek – Punčochář, Rehák, Ovčačík, Trnka, Malík, Voráček, Kovář – Huna, Burger, Tomas – Pohl, Húževka, Svačina – Szturc, Sýkora, Šedivý – Ujčík, Vrána, Klimek – od 20:00 navíc Káňa. Trenéři: Mojmír Trličík a Zdeněk Moták.

34. kolo: Pardubice prohrály v Ostravě na nájezdy

Hokejisté HC Eaton Pardubice po šesti výhrách v řadě nestačili na tým HC Vítkovice Steel. Na ledě vedoucího celku Tipsport extraligy vybojovali bod za remízu 1:1 v základní hrací době. Eaton toužil získat druhý, ale až devátá série nájezdů rozhodla o jeho jednobodové prohře.

34. kolo, úterý 28. prosince 2010:
HC VÍTKOVICE STEEL – HC EATON PARDUBICE 2:1 po sam. náj. (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0 – 1:0).

Branky a nahrávky: 27:04 Vrána (Klimek), rozhodující samostatný nájezd Pohl – 41:47 Somík (Bartek). Rozhodčí: Jeřábek, Minář – Poruba, Vengřín. Vyloučení: 7:6, navíc Starý (Pardubice) 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 6658. Střely na branku: 41:42. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1. Nejlepší hráči: Roman Málek – Adam Svoboda.
HC Vítkovice Steel: Málek – Rehák, Punčochář, Trnka, Ovčačík, Malík, Voráček, Bartoň – Huna, Burger, Szturc – Svačina, Húževka, Sýkora – Pohl, Vrána, Klimek – Ujčík, Strapáč, Tomas. Trenéři: Mojmír Trličík a Zdeněk Moták.
HC Eaton Pardubice: Svoboda – Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Kolář II, Mezei – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Zohorna, Somík – Radil, Buchtele, Kousal – Špirko, Rákos, Pineault. Trenéři: Josef Jandač a Pavel Hynek.

47. kolo: Pardubice vyhrály podruhé s nulou v sezoně

Bezchybně a s přehledem porazili hokejisté HC Eaton Pardubice celek Vítkovic doma 4:0. Před devítiapůltisícovou návštěvou v ČEZ Areně získal Eaton cenné body v boji o přímý postup do play off. Dvěma góly pomohl zápas rozhodnout Martin Bartek, gólman Růžička opět vychytal čisté konto.

47. kolo, úterý 1. února 2011:
HC EATON PARDUBICE – HC VÍTKOVICE STEEL 4:0 (1:0, 2:0, 1:0).

Branky a nahrávky: 9:05 Buchtele (Bartek, Špirko), 28:26 Bartek, 39:30 Pineault (Špirko), 47:40 Bartek (Špirko, Somík). Rozhodčí: Baluška, Konc (oba Slovensko) – Blümel, Charvát. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 9423. Střely na branku: 38:28. Průběh utkání: 4:0. Nejlepší hráči: Martin Růžička – Roman Szturc.
HC Eaton Pardubice: Růžička – Kolář II, Kaberle, Píša, Kočí, Jillson, Mezei, Nakládal, M. Drtina – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Nahodil, Somík – Kůrka, Zohorna, Pineault – Buchtele, Špirko, Rákos. Trenéři: Josef Jandač a Pavel Hynek.
HC Vítkovice Steel: Prusek (40:41 Šindelář) – Vosátko, Malík, Ovčačík, Trnka, Punčochář, Rehák, Voráček – Ujčík, Burger, Klimek – Huna, Húževka, Szturc – Šedivý (20:00 Pohl), Vrána, Káňa – J. Sýkora, Hlinka, Tomas. Trenéři: Mojmír Trličík a Zdeněk Moták.