18.3.2024
Redakce

Přestřelka v prvním čtvrtfinále! I přes vydařený úvod nakonec junioři prohráli

Junioři odehráli první zápas čtvrtfinále, který přinesl velkou přestřelku, v Třinci padlo 14 gólů! Jako první se do vedení dostalo Dynamo, které se prosadilo hned ve třetí minutě po zásluze Ondřeje Chabady. Po první třetině vedly Pardubice 3:0. Jenže pak přišla druhá část, ve které padlo osm branek a nakonec šel do třetí třetiny s vedením 6:5 Třinec. Na začátku třetí části padly dva góly, po jednom na obou stranách. Nakonec se rozhodlo až v 58. minutě, kdy Oceláři vstřelili osmý gól a ujali se vedení v sérii.

Extraliga juniorů, ČF1, pondělí 18.3.2024, Třinec, MINI WERK ARENA

Oceláři Třinec

8:6
0:3, 6:2, 2:1
Branky a nahrávky: 23:08 Sikora (Kozlík, Šilar; 5/5), 24:41 Sikora (Šilar, Kozlík; 5/5), 25:41 Spěváček (Haas, Cedzo; 5/5), 33:44 Mrtka (5/5), 39:10 Haas (Spěváček, Volas; 5/4), 39:39 Sikora (Haas, Holinka; 5/5), 40:19 Šilar (Mrtka, Kozlík; 5/5), 58:37 Kozlík (Šilar; 5/5) – 03:17 Chabada (Švec, Herčík; 5/4), 09:44 Jaša (Koudelka, Gromadzki; 5/5), 14:33 Štěpánek (Kalužík, Burda; 5/5), 31:06 Herčík (Pavlata, Burda; 5/5), 31:52 Fiala (Chabada, Gromadzki; 5/5), 40:32 Fiala (Kalužík, Tvrdík; 5/5). Rozhodčí: Šutara, Rapák – Hanzlík, Smetková. Diváci: 147. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Střely na branku: 44:41. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:5, 7:5, 7:6, 8:6.
Oceláři Třinec: Král – Horváth, Buják, Ošmera, Kurbaka, Mrtka, Volas, Blaha – Pánek, Gerych, Mikula, Kozlík, Šilar, Ramik, Cedzo, Sikora, Spěváček, Haas, Šutý, Holinka.
Dynamo Pardubice: Vilém (41. Batih) – Chabada, Koudelka, Kubánek, Rájek, Švec, Hebek, Tvrdík – Yevtiekhov, Pavlata, Gromadzki, Bartoň, Kalužík, Burda, Herčík, Štěpánek, Fiala, Pilař, Jaša, Helikar.

Dynamo do úvodního čtvrtfinále vstoupilo velice dobře, když se hned ve třetí minutě ujalo vedení. Z pravé strany prostřelil Krále Ondřej Chabada - 0:1. Poté se k dorážce dostal domácí Sikora, ale jeho pokus na poslední chvíli Vilém zastavil. V deváté minutě šly Pardubice do dvoubrankového vedení, střelu z levé strany tečoval Adam Fiala - 0:2. Třinecký Holinka potom potrápil pardubického Viéma, když na něho vyslal nepříjemnou střelu, tu ale Vilém nakonec zastavil. Ve 14. minutě přidalo Dynamo třetí branku, kdy se střelou pod horní tyč trefil Jiří Štěpánek - 0:3.

Třinec ale ovládl začátek druhé třetiny a během tří minut vyrovnal. Nejdříve se ve 23. minutě dostal k dorážce Petr Sikora, který vstřelil první gól Ocelářů. O chvíli později opět Petr Sikora se ocitl před Vilémem a znovu dopravil puk za jeho záda. Vyrovnávací gól vstřelil z levé strany Vojtěch Spěváček - 3:3. Pardubice si poté zahrály přesilovou hru, kterou sice nevyužily, ale těsně po skončení šly znovu do vedení, kdy se do samostatného nájezdu dostal Daniel Herčík - 3:4. O pár vteřin později padl další gól, kotouč se odrazil k volnému pardubickému Adamu Fialovi, který ho dorazil do odkryté branky - 3:5. Oceláři se poté dostali do tlaku a znovu vstřelili rychlé tři góly a nejenže vyrovnali, ale také šli poprvé v zápase do vedení. Nejdříve se prosadil Radim Mrtka, poté využil početní výhodu Oskar Haas a dvacet vteřin před druhou sirénou zkompletoval hattrick Petr Sikora - 6:5.

Gólová přestřelka pokračovala i na začátku třetí třetiny, kdy se po devatenácti vteřinách trefil třinecký Tomáš Šilar - 7:5. Za pá vteřin snížil Adam Fiala, který z blízkosti překonal Krále a zároveň dokončil svůj hattrick - 7:6. Poté vyslal nebezpečné nahození hostující Herčík, ten ale trefil jen tyčku. Poté se dlouho nic vážného nestalo až do 58. minuty, kdy Třinec vstřelil osmou branku, Matěj Kozlík ujel až k pardubické brance a zasunul puk do odkryté branky - 8:6. Pardubice to ještě zkusily v šesti, to jim ale žádný úspěch nepřineslo a připisují si tak první prohru v sérii.