18.2.2024
Redakce

Kanonáda! Dynamo nasázelo Liberci sedm gólů

Pardubičtí hokejisté porazili v utkání 46. kola Tipsport extraligy Liberec 7:1. Dynamo si vytvořilo náskok už v první třetině, kterou ovládlo poměrem 4:1 a ve zbytku utkání své vedení pouze navyšovalo. Dva góly vstřelili Robert Říčka a Ondřej Vála, dále se prosadili navrátilec do sestavy Lukáš Sedlák, Patrik Poulíček a Robert Kousal. Pardubice v tabulce zvýšily svůj náskok na druhou Spartu na čtyři body, stále mají o dva odehrané zápasy méně.

Tipsport extraliga, 46. kolo, neděle 18.2.2024, Pardubice, enteria arena

Bílí Tygři Liberec

7:1
4:1, 2:0, 1:0
Branky a nahrávky: 01:53 Vála (Říčka, A. Musil; 5/5), 07:49 Sedlák (Hyka, Pánik; 5/5), 13:44 Vála (Pánik, Hájek; 5/5), 19:50 Kousal (Radil, Dvořák; 4/4), 38:23 Říčka (Hyka, Dvořák; 5/5), 39:20 Poulíček (Mandát; 5/5), 44:08 Říčka (Radil; 5/5) – 03:33 Hawryluk (McCoshen, Flynn; 5/5). Rozhodčí: Jeřábek, Veselý – Bohuněk, Svoboda. Diváci: 10007. Vyloučení: 7:4. Bez využití. Střely na branku: 29:27 (11:13, 15:5, 3:9). Zblokované střely: 17:11. Hity: 8:4. Vhazování: 39:21. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 7:1.
Dynamo Pardubice: Pavlát – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Hájek, Kolář – Pánik, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Říčka, A. Musil, Paulovič – Mandát, Poulíček, Vondráček.
Bílí Tygři Liberec: Král (20. Hrenák) – McCoshen, Melancon, Ivan, Budík, Derner, Galvas, Aubrecht – Rychlovský, Filippi, Faško-Rudáš – Flynn, Najman, Hawryluk – Birner, Vlach, Klima – Pérez Lisa, Šír, Zachar.

Dynamu se vrátil kapitán. Lukáš Sedlák naskočil do utkání s Libercem po šestizápasové pauze a hned se střelecky prosadil. Sedlo v první třetině zvyšoval na 2:0 a svou bodovou sérii natáhl už na třináct po sobě jdoucích zápasů, ve kterých nastoupil.

Dva góly a asistenci proti Bílým Tygrům zaznamenal útočník Robert Říčka. Kanonýr tak ukončil osm zápasů trvající šňůru bez kanadského bodu. Gólem na 5:1 navíc dovršil 100. kanadský bod v dresu Dynama (58+42)! Druhým gólem v zápase zapsal bod číslo 101.

Poprvé od hattricku v Olomouci se střelecky prosadil Ondřej Vála. A střelecký účet nezůstal jednogólový, pardubický obránce se do liberecké sítě trefil dvakrát.

Se dvěma asistencemi odešli ze zápasu rovnou 4 hráči - Lukáš Radil, Richard Pánik, Tomáš Dvořák a Tomáš Hyka.

Dominik Pavlát se poprvé představil na domácím stadionu a vychytal svou první výhru v dresu Dynama!

Do enteria areny přišla desetitisícová návštěva, pardubičtí fanoušci si ve třetí třetině užívali vítěznouz atmosféru a mexické vlny.

Marek Zadina (HC Dynamo Pardubice): „V prvních dvou, třech střídáních nás Liberec zatlačil a měl i nějaké šance, při kterých nás skvěle podržel brankář. Poté jsme převzali iniciativu a dali čtyři branky. Hráli jsme velmi dobře, měli jsme dobrý pohyb a hlavně jsme získávali hodně kotoučů při forčekingu, což byl náš cíl a kluci to plnili parádně. Bylo na nich znát, jak chtějí hrát a vyhrát. Těší mě, že jsme v zápase neměli žádný výpadek, všechy tři třetiny byly podobné. Musím hráče ocenit, že hráli celých šedesát minut, plnili přesně to, co jsme si řekli. Odehráli jsme to velice dobře i defenzivně. Z naší strany opravdu velice dobře odehraný zápas."