24.11.2007
Jiří Lalov, Jan Hrabal

Výbornou fazonu pardubických juniorů odnesl Havířov

Další parádní vystoupení v domácím prostředí mají za sebou junioři HC Pardubice. Ti po povedeném výkonu jasně přehráli Havířov 4:0 a upevnili si fantastické druhé místo v tabulce. Dvě branky Východočechů vstřelil Jan Buchtele, další gólové zásahy přidali Tomáš Kaut a Ladislav Jindřich. Filip Landsman si připsal čtvrté čisté konto v této sezoně.

Extraliga juniorů, 24. kolo, sobota 24.11.2007, ČEZ Arena Pardubice

Havířov

4:0
2:0, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 1:11 Nykl (Bláha, Buchtele), 13:39 Kaut (Bláha), 35:58 Buchtele (Nykl, Bláha), 56:55 Jindřich (Kaut). Rozhodčí: Hribík – Kis, Padevět. Vyloučení: 7:8, navíc Kousal (Pardubice) – Vydra (Havířov) oba 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 80. Střely na branku: 38:26. Průběh utkání: 4:0.
Dynamo Pardubice: Landsman – Kučera, Drtina, Krejnus, Blažek, Vágner, Fink, Šnejdr, Poskočil – Radil, Bláha, Stoklasa, Kousal, Nykl, Kaut, Buchtele, Dobiáš, Jindřich, Boček, Šejba, Verner.
Havířov: Šimko – Kudláček, Zientek, Vydra, Krutil, Zimmer, Kopel, Hruška, Jurčík – Maruna, Řička, Wrobel, Lukaštík, Haas, Majerek, Matysz, Klimša, Mikula, Bacul, Gebauer.

Pardubice do zápasu doslova vlétly a už v čase 1:11 je poslal do vedení střelou z kruhu Jan Buchtele poté, co mu Tomáš Bláha poslal přihrávku zpoza branky – 1:0.

V čase 3:33 mohl zvýšit na 2:0 Tomáš Kaut, když překonal Marka Šimka. Jeho gól nebyl uznán z důvodů posunutí branky. Domácí byli aktivnější. Havířov si vytvořil tlak jen v přesilové hře. Své šance nedokázali hosté využít.

Ke slovu se dostali opět domácí. V čase 13:39 v přesilové hře pět na tři po faulech Karla Vydry a Jana Kudláčka vyslal Tomáš Bláha křižnou přihrávku útočným pásmem na Tomáše Kauta a ten dělovkou z úhlu zvýšil vedení Pardubic – 2:0. Ke konci třetiny se hrálo čtyři na čtyři a domácí si vedení v klidu pohlídali.

Začátek druhé časti se hrála velmi nepřesná hra bez vyložených šancí. Až ve 24. minutě se povedlo Janu Matyszovi ohrozit Filipa Landsmana, když prokličkoval útočným pásmem a z bezprostřední blízkosti vystřelil. Gólman byl připraven a pokus zlikvidoval. Na druhé straně se ve 32. minutě dostal k puku na modré Filip Stoklasa. S pukem dojel až do mezikruží. Jeho střelu a následnou dorážku Ladislava Jindřicha skvěle pokryl betonem.

Dalšímu gólu už zabránit nedokázal. V čase 35:58 se svým blýskl Jan Buchtele, když oklamal gólmana svými kličkami a připsal si svůj druhý gól v utkání. I u tohoto gólu byla dvojice Petr Nykl a Tomáš Bláha, který si připsal už sedmý bod během posledních tří odehraných zápasů – 3:0.

Ve 38. minutě se v další slibné příležitosti ocitl Ladislav Jindřich. Marek Šimko se opět blýskl pěkným zákrokem a do konce třetiny se stav už neměnil.

I v závěrečné časti měly jasně navrch Pardubice. Ve 45. minutě nahazoval puk na bránu Michael Kučera. Jeho nahození těsně před gólmanem Markem Šimkem tečoval Tomáš Verner. Puk orazítkoval tyč.

O pár minut později měl Michal Kučera možnost zvýšit. Jeho pokus z kruhu byl zblokován a gólman zpracoval. V čase 56:55 byl ale překonán počtvrté. Tentokrát se prosadil Ladislav Jindřich po přihrávce Tomáše Kauta – 4:0. Oba útočníci perfektně sehrál brejk dvou na jendoho.

Celý zápas byl v jasné režii Pardubic. To se také promítlo na výsledku. Havířov Filipa Landsmana prakticky vůbec neohrozil. Gólman Východočechů nepustil za svá záda ani jeden puk a potvrdil svou výbornou formu z posledních zápasů. Byla to jeho čtvrté čisté konto v sezóně a dotáhl se počtem nul na první místo společně s gólmanem Plzně Pavlem Francouzem. Pardubické juniory přiblížila dnešní výhra k vedoucímu Zlínu na rozdíl čtyř bodů.