22.10.2006

Odveta se povedla, Moeller veze všechny body ze Zlína

AKTUALIZOVÁNO O FOTOGRAFIE! V první čtvrtině dobyli hráči HC Hamé pardubickou ČEZ Arenu. Totéž se hokejistům HC Moeller Pardubice povedlo ve Zlíně. Pardubičtí rozhodli o svém vítězství až v závěrečné třetině, do které vstupovali s jednobrankovým mankem. Trefily se ale předsezonní posily – Dušan Andrašovský a Zdeněk Ondřej a Pardubičtí zápas vyhráli v poměru 4:3. Další branky v pardubickém dresu přihodili v 15. minutě nejlepší střelec extraligy Petr Sýkora a na počátku druhého dějství Libor Pivko, jenž gólově oslavil návrat na zlínský led. V brance dostal přednost Ján Lašák, který se prezentoval spolehlivým výkonem.

O2 extraliga, 17. kolo, neděle 22.10.2006, Zimní stadion Luďka Čajky

Berani Zlín

3:4
1:1, 2:1, 0:2
Branky a nahrávky: 11:32 Melenovský (Nosek), 28:19 Kubiš (Leška), 35:37 Kubiš (Novotný) – 15:00 Sýkora (Píša), 22:58 Pivko (Rolinek), 44:20 Andrašovský (M. Šeda), 54:42 Ondřej (Andrašovský). Rozhodčí: Mikula – Čech, Chytil. Vyloučení: 7:9, navíc Kubiš 5 min. a do konce utkání – Čáslava 10 min., Píša 5 min. a trest ve hře. Využití: 2:2. Diváci: 4379. Střely na branku: 36:40. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:4.
Berani Zlín: M. Novotný – Hamrlík, A. Novotný, Nosek, Zubíček, Marušák, L. Galvas, Horáček, Lučka – Kubiš, Leška, Rachůnek – Melenovský, Kašpařík, Záhorovský – Kristek, M. Čech, Mokrejš – Kovář, Balán, R. Pšurný. Trenéři: Ernest Bokroš a Jaroslav Stuchlík.
Dynamo Pardubice: Lašák – Píša, Havíř, M. Čech, M. Šeda, Koma, Čáslava, Linhart, Snopek – Sýkora, Rolinek, Pivko – Ondřej, Hlinka, Andrašovský – Tvrdík, Koukal, Kolář – Čaloun, Starý, Mrázek. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.

Audio záznam Zápis o utkání Referát ČTK

V pardubické brance se po třízápasové přestávce objevil Ján Lašák. Moeller nastoupil ve stejné sestavě jako v úspěšném utkání proti Kladnu. Akorát na centru ve čtvrté řadě Jan Starý nahradil Tomáše Blažka. V brance HC Hamé se objevil Marek Novotný.

Petr Sýkora svým 13. gólem v sezoně vyrovnal

Začátek utkání byl poněkud poklidný. Až v 8. minutě se do první vážnější šance propracoval v oslabení Libor Pivko, který na modré čáře obral o kotouč Jiřího Marušáka a dostal se pak do zakončení. V této situaci se ale vyznamenal zlínský brankář Novotný, po jehož zákrok se puk dostal za branku k mantinelu.

Skóre se poprvé pohnulo ve 12. minutě. Jan Snopek se po skončení oslabení vrátil na led, ale už nestačil zabránit vystřelit Davidu Noskovi a následné dorážce Marka Melenovského – 1:0. Chvilku poté obdržel Petr Čáslava desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.

Zimní stadion Luďka Čajky sledoval napínavou podívanou plnou pěkných hokejových momentů. Třeba Michal Tvrdík v 15. minutě ujel s Janem Kolářem, ale jejich akce brankou neskončila. Na sklonku téže minuty se přece jen Východočeši radovali z vyrovnání. Aleš Píša vystřelil na branku, k odraženému kotouči se dostal Petr Sýkora, jenž hned propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:1.

Pardubicím vstřelená branka pomohla. Koukalova řada v 17. minutě nadělala obraně HC Hamé pořádné obtíže. Poté se Východočeši bez větších obtíží ubránili oslabení po vyloučení Tomáše Rolinka.

Libor Pivko vybojoval pro HC Moeller vedení, HC Hamé pak otočilo

Do prostřední třetiny vstoupila dvě nažhavená mužstva. Fanoušci si mohli užívat pěkného hokeje. A Pardubicím prospěla přesilovka po faulu Jana Horáčka. Za necelou minutu využil výhodu Libor Pivko, který si našel kotouč po střele z hole Tomáše Rolinka a prudce jej vrátil za záda Marka Novotného – 1:2.

Před koncem prvního „poločasu“ museli svěřenci Miloše Říhy řešit nepříjemné osmašedesátivteřinové oslabení tři na pět. Tu nakonec zuby nehty ubránil, domácí využili až klasickou výhodu. Ján Lašák odrazil tvrdý puk od Petra Lešky k Pavlu Kubišovi a jeho dorážka vyrovnala stav na 2:2.

V dalších fázích zápasu sledoval nepříliš zaplněný zlínský stadion oboustranně útočnou partii, kterou pepřily přesilovky. A jednu z nich využili Valaši. Naražení na hrazení Františka Mrázka potrestal opět mladík Kubiš, jenž umně tečoval střelu Andreje Novotného. Pardubický brankář nemohl na svižnou změnu směru kotouče reagovat.

V závěru druhé třetiny se do pěstního souboje před Lašákovou brankou pustili střelec dvou branek domácích a pardubický obránce Aleš Píša, jenž přetáhl dres zlínskému útočníkovi přes hlavu. Domácí borec obdržel pět minut plus do konce utkání. Pardubický zadák, jenž má do konce prosince podmínku, navíc trest ve hře…

Aktivnější Pardubice zápas zcela otočily

Těžko odhadovat, jak trenérská dvojice Miloš Říha – Pavel Rohlík zapracovala na hráčích, ale celou třetí třetinu odehráli Východočeši s chutí a velkým nasazením.

Na úvod třetího partu sice Moeller promarnil přesilovou hru, ale zanedlouho při hře pět na pět se mohl radovat z vyrovnání. Obránce Šeda vystřelil od modré a po několika chytrých a hlavně přesných tečích se kotouč dostal do branky. Posledním iniciátorem změny letu puku byl Dušan Andrašovský – 3:3.

Pardubice vyrovnávající branka nabudila, hosty podporoval i početný shluk fanoušků v rohu stadionu. Postupně ale šance pálili Dušan Andrašovský, Petr Koukal, Jan Kolář nebo Jan Čaloun.

Přesto stihl Moeller vstřelit vedoucí branku ještě ve třetí třetině. Dušan Andrašovský vybídl aktivní hrou do šance Zdeňka Ondřeje a posila ze Znojma střelou po vyrážečku překonala Marka Novotného – 3:4.

Domácí notně znervózněli, k souvislejšímu tlaku se dostali až v poslední minutě při hře bez brankáře. Pardubická obrana v čele s Jánem Lašákam ale odolala a popáté za sebou se na zlínském stadionu mohla po závěrečném hvizdu radovat z vítězství.

Východočeši se díky cennému zisku tří bodů posunuli na aktuálně bronzovou pozici, vylepšit toto umístění mohou již v úterý, kdy od 18.00 hodin přivítají v domácím prostředí hokejisty Plzně.

Fotogalerie z utkání

Autorem je Vladimír Škorpík, fotografie jsou chráněny autorským zákonem! Kliknutím na náhled se vám zobrazí fotografie v plné kvalitě.

Jaroslav Stuchlík (HC Hamé Zlín): „Úvodní třetiny přinesly přetahovanou o výsledek. V posledním dějství již byl aktivnější soupeř. Netuším proč, spíše to byla otázka psychiky. Zřejmě jsme se báli o výsledek. Místo abychom hráli aktivně a pokusili se vedení navýšit, kluci čekali, jestli náskok ubrání. Pasivita nás stála body.“

Pavel Rohlík (HC Moeller Pardubice): „K vidění bylo zajímavé utkání, plné emocí. Jsem rád, že jsme se i přes nepříznivý vývoj nevzdali. Kluci si věřili, proto zápas zvrátili. Pochvalu zaslouží všichni naši hráči – gólmanem počínaje a posledním hráčem čtvrté pětky konče.“