28.1.2017
Vojtěch Drbohlav, Jan Hrabal

Mladší dorostenci zvládli veledůležitý duel, v Mladé Boleslavi vyhráli 3:1

MLADÁ BOLESLAV — V přímém souboji o postupové místo do play off dokázali mladší dorostenci Pardubic vyhrát, po brankách Daniela Hledíka, Tomáše Jelínka a Jána Lašáka zvítězili 3:1 a upevnili si své vedoucí postavení ve skupině D ELIOD extraligy mladšího dorostu.

ELIOD extraliga mladšího dorostu, 30. kolo, neděle 29.1.2017, ŠKO-ENERGO Aréna

Mladá Boleslav

1:3
0:1, 1:1, 0:1
Branky a nahrávky: 4:45 Hledík (Rouha), 23:04 Jelínek (Rohlík, Šír), 54:13 Lašák (Rouha, Koffer). Rozhodčí: Nepomucký – Špůr, Zháňal. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 80. Střely na branku: 29:46. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
Mladá Boleslav: Rylich – Novotný, Sýkora, Holoubek, Dobrkovský, Rudolph, Hes – Zajíček, Schulz, Kubart, Dobša, Moucha, Chwastek, Závora, Sirotek, Bartoň, Simon.
Dynamo Pardubice: Nečas – Matěcha, Pejzl, Vojtěch, Nedelka, Jelínek, Secký – Šír, Kloz, Koffer, Hledík, Rouha, Rohlík, Lašák, Herčík, Tobiáš.

Hned v 5. minutě byl po ošklivém neodpískaném krosčeku zraněn Tomáš Holoubek, který následně odjel do nemocnice a nemohl dál pokračovat v utkání. O chvíli poté se Dynamo ujalo vedení 1:0. Stalo se tak zásluhou Daniela Hledíka, který byl rozjetý a překonal boleslavského gólmana.

Mladá Boleslav taky chvílemi soupeři zavařila. Přečíslení dva na jednoho ale gólem neskončilo a neradoval se ani Daniel Kubart, který měl sice nastavenou hokejku k zakončení, ale puk se k němu nedostal. Z pravého kruhu vyzkoušel na druhé straně Rylichovu pozornost Radek Šír, ale mladoboleslavský brankář si s touto střelou poradil. Celkově však první dějství nenabídlo moc šancí na skórování, a tak jej tedy těsně ovládli pardubičtí hráči.

Na začátku druhé třetiny přidali pardubičtí hráči další branku. Z horní hranice kruhů prostřelil Matěje Rylicha Tomáš Jelínek. V jasné gólové šanci byl v pokračujícím náporu Východočechů Matěj Kloz. Zdálo se, že už má překonaného i gólmana, jenže ten zvládl na poslední chvíli puk zkrotit. Bruslaři následně hráli přesilovky, z toho i dvojnásobnou, ale z těch se prosadit nedokázali. Početní výhody Mladé Boleslavi moc nešly.

Krátce po polovině utkání se podařilo Bruslařskému klubu snížit. Jakub Zajíček vystřelil a Vojtěch Nečas nezvládl zpacifikovat skákající puk. Z mezikruží vypálil ještě David Sýkora, ale kotouč trefil beton pardubického maskovaného hráče. Z pravého kruhu zkusil uspět David Dobša, Vojtěch Nečas však udržel kotouč mezi betony. Dobrá se zdála být i střela z hole Daniela Herčíka, jenže proti pardubickému hráči vytasil Matěj Rylich parádní semafor. I po čtyřiceti minutách však odcházeli do kabin spokojenější hráči z východu Čech.

I ve třetí třetině se hrálo ve vysokém tempu z jedné strany na druhou. Ve 49. minutě měl velkou šanci Radek Šír, který ujížděl sám na branku, ale dokázal ho vychytat mladoboleslavský gólman. Na druhé straně zkusil uspět se svou střelou od modré David Sýkora, jenže puk trefil akorát haldu bránících těl.

V 55. minutě přidal třetí branku Pardubic Jan Lašák, který se prosadil při závaru u Rylichovy branky. V závěru ještě Mladá Boleslav hrála přesilovou hru, jenže v ní faulovala, a tak o ni přišla. Bruslaři zkusili odvolat brankáře, ale ke snížení to nevedlo. Pardubice se tedy po výhře ve městě automobilů výrazně přiblížily k vytouženému postupu do vyřazovacích bojů.