15.12.2016
Richard Wagner

Mladší dorostenci vyhráli potřetí v řadě, vezou tři body z Edenu

PRAHA — Přestřelku v Edenu zvládli lépe mladší dorostenci Dynama, Východočeši tak získali další velmi důležité vítězství. Dvě branky vstřelil Radek Šír, další přidali Ján Lašák, Daniel Hledík a Tomáš Zeman.

ELIOD extraliga mladšího dorostu, 24. kolo, čtvrtek 15.12.2016, Zimní stadion Eden

Slavia Praha

4:5
0:0, 2:4, 2:1
Branky a nahrávky: 20:48 J. Srdínko (Petrák, Havrda), 28:26 Švec (Petrák, Kučera), 49:14 Vlček (Klapka, Havrda), 57:00 Petrák (Havrda, Klapka) – 25:46 Lašák (Koffer, Matěcha), 33:12 Hledík (Pejzl, Matěcha), 34:58 Šír (Zeman, Tobiáš), 39:51 Zeman (Koffer), 42:45 Šír (Hrádek, Zeman). Rozhodčí: Velčovský – Klouček, Ovsík. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Diváci: 61. Střely na branku: 34:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:5, 4:5.
Slavia Praha: Němeček – Čapka, Hovorka, Klapka, Kučera, Mareček, Moravec, A. Srdínko, J. Srdínko – Havrda, Jágr, Kižlin, Křenek, Kubánek, Labuzík, Petrák, Švec, Urych, Vlček, Vojinovič.
Dynamo Pardubice: Nečas – Hrádek, Jelínek, Kaštánek, Matěcha, Nedelka, Pejzl – Antoníček, Hledík, Koffer, Lašák, Rohlík, Rouha, Šír, Tobiáš, Zeman.

První část divákům branku nenabídla. I když by bylo smutné říkat, že by na ní šance nebyly. Díky tomu, že se hrál svižný hokej, bylo k vidění hned několik infarktových situací. Dynamo několikrát vyčapal Němeček, kterému po střelách Pejzla a Rohlíka zacinkal v uších tón tyčky. Na druhé straně zase musel za Nečase zaskočit obránce, kterého Vlček přehozením gólmana donutil odpálit puk z brankové čáry.

V úvodních dvaceti minutách se čekalo na gól marně, v těch následujících jich bylo požehnaně. Slavii dostalo do rychlého vedení střelou od modré Jan Srdínko. Dynamo záhy srovnalo. Jan Lašák si narazil s Kofferem a pokořil Němečka střelou mezi betony. Ve 29. minutě se dostala Slavia naposledy do vedení. Petrák se svou šancí ještě neuspěl, ale Libor Švec po něm doklepl sražený puk do volného prostoru za Nečasovými zády.

Pardubice reagovaly na tuto inkasovanou branku tím nejlepším možným způsobem. Matěcha vyslal do nájezdu Daniela Hledíka, který si najel z pravé strany, položil gólmana a zavěsil kolem jeho betonu. Netrvalo to dlouho a Východočeši vedli. V závaru před Němečkem se nejlépe zorientoval Radek Šír, jenž prostrčil kotouč za čáru. Devět vteřin před sirénou navíc přidal čtvrtý zásah Dynama Tomáš Zeman dostal naloženo před branku a parádní přihrávku přetavil v gól, když z první přehodil padajícího brankáře.

Slávisté šli do třetí třetiny s vizí vyrovnání. Jejich plány dostaly řádnou trhlinu po necelých třech minutách hry. Lehké nahození Radka Šíra od modré čáry Němeček podcenil a situace se stala pro domácí kritickou. Pardubice poté dali šanci domácímu celku v početní převaze. Klapka si vyměnil puk s Havrdou a po parádním křižném pasu skrze pásmo překonal Nečase Šimon Vlček. Stalo se tak v půlce periody.

Hosté měli nahrané skóre, proto se spíše soustředili na obranu. I tak ale musel být strážce slávistické svatyně na pozoru. Na druhé straně držel náskok Dynama Nečas. Tři minuty před sirénou ale bylo zaděláno na pořádné drama! Havrda se prosmýkl po pravé straně, před brankou podal skvělý pas na Martina Petráka, který zvedl kotouč nad padajícího maskovaného muže Pardubic. Domácí celek navzdory trestu Havrdy zkusil hru bez brankáře, ale Dynamo už změnu skóre nepřipustilo.