7.1.2007

Gól Zdeňka Ondřeje nestačil, ani napodruhé to v Litvínově nevyšlo

AKTUALIZOVÁNO O FOTOGRAFIE! Ani ve druhém zápase na litvínovském ledě v této sezoně se hokejistům HC Moeller Pardubice nepodařil bodovat. Východočeši prohráli na severu Čech 1:3. Skóre otevřel v 9. minutě Milan Kopecký, ve druhé třetině zvýšil vedení domácích Peter Jánský. HC Moeller ale vstoupil lépe do posledního dějství, ve 43. minutě využil přesilovku Zdeněk Ondřej. Jenže domácí o pět minut později utekli zase na dvougólový rozdíl zásluhou Petra Punčocháře. Přes slibné šance ve zbývající desetiminutovce Moeller, který byl v utkání střelecky aktivnější, zápas nevyrovnal, ba ani nesnížil během závěrečné hry bez brankáře.

O2 extraliga, 39. kolo, neděle 7.1.2007, Zimní stadion Ivana Hlinky

Litvínov

3:1
1:0, 1:0, 1:1
Branky a nahrávky: 8:19 Kopecký (Sklenička), 32:10 Jánský (Trávníček), 48:00 Punčochář (Branda) – 42:45 Ondřej (Čáslava). Rozhodčí: Kubeš – Bláha, Kostka. Vyloučení: 9:9 navíc Reichel (Litvínov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 4510. Střely na branku: 39:41. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Litvínov: Altrichter – Hranáč, Šlégr, Punčochář, Gýna, Morava, L. Poživil, Skuhrovec – Kubinčák, Reichel (41. – 50. Černý), Benda – Jenáček, Branda, Prorok – Trávníček, Lukeš, Jánský – Sklenička, Kopecký, Bednařík. Trenéři: Václav Sýkora a Petr Fiala.
Dynamo Pardubice: Lašák – Píša, Havíř, Snopek, M. Čech, Linhart, Čáslava, Koma, M. Šeda – Rolínek, Pucher, P. Sýkora – Čaloun, Pivko, Andrašovský – Ondřej, M. Hlinka, F. Mrázek – Kolář, Koukal, Blažek. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.

Statistiky zápasu Zápis o utkání Referát ČTK

Milan Kopecký se nemohl trefit přesněji

Hned v úvodu se do šance propracoval Jan Čaloun, ale jeho střelu vytěsnil Martin Altrichter, který se na střídavý start vrátil do Litvínova. Ale pak musel na druhé straně Ján Lašák likvidovat střelecké příležitosti Jiřího Šlégra a Daniela Brandy.

Pardubicím pak pomohla do tempa přesilovka po vyloučení Michala Trávníčka, přes slibné šance ji ale nevyužily. A tak udeřilo na druhé straně. Zbyněk Sklenička přenechal kotouč Milanu Kopeckému a ten trefil přesně. Ján Lašák se po jeho střele jen otočil do levého růžku, kam trefil litvínovský forvard kotouč – 1:0.

V 11. minutě, při hře čtyři na čtyři, se ke své oblíbené střele příklepem dostal Petr Sýkora. Ale jeho projektil nepřekonal brankáře Altrichtra. O chvíli později se až k Jánu Lašákovi propracoval František Lukeš, pardubický gólman ale jeho střelu vytěsnil.

Velkou šanci ke srovnání stavu měl Peter Pucher na sklonku 15. minuty. Obhodil si obránce Punčocháře a najednou byl sám před Altrichtrem. Bohužel pro Pardubice neuspěl.

Závěr prvního dějství obstarala přesilová hra Chemopetrolu a zhoustlá atmosféra před Lašákem. Ten ale největší šanci Ivo Proroka kryl. V poslední minutě při hře pět na pět se neprosadili domácí útočníci Benda a Branda.

Michal Trávníček zvýšil náskok domácích, Pardubice nevyužívaly šance

Pardubice do druhého dějství vstoupily daleko lépe. Už ve 22. minutě si do solidní příležitosti najel Dušan Andrašovský, o chvilku později se málem prosadil Zdeněk Ondřej. Výsledkem zvýšené aktivity Moelleru byly dvě po sobě jdoucí přesilové hry.

Jenže ani jednu z nich nedokázali svěřenci Miloše Říhy využít. Při té první byl nebezpečný průnik Tomáše Rolinka a střela Petra Sýkory. V té druhé to hostům už tolik „nelepilo“. Do větší šance v druhé třetině se Chemopetrol dostal až ve 28. minutě. Dorážka Martina Jenáčka ale změnu stavu nepřinesla.

V polovině utkání při přesilové hře domácích si Moeller oddechl poté, co útočník Benda minul branku po bravurní přihrávce domácího kapitána Roberta Reichela. Ve 33. minutě se ale více než 4500 fanoušků dočkalo zvýšení domácího náskoku. Peter Jánský využil přihrávku Michala Trávníčka a střelou mezi betony překonal Jána Lašáka – 2:0.

Pak se častěji vylučovalo, ale žádné z mužstev nedokázalo výhodu využít. Do největší šance se dostal Peter Pucher, který se pokusil z bezprostřední blízkosti překonat Martina Altrichtra, ale jemu spadl kotouč do klína.

Zdeněk Ondřej snížil, ale Litvínovu vrátil dvougólové vedení Petr Punčochář

Pardubice využily úvodní přesilovou hru v posledním dějství. Po asistenci Petra Čáslavy, který zachytil vyhozený kotouč jedním z litvínovských hráčů, se k puku dostal Zdeněk Ondřej a švihem snížil na 1:2 z pohledu Pardubic.

V obří šanci se v čase 49:57 zjevil Miroslav Hlinka. Byl sám před brankářem Altrichtrem, ale v nadějné šanci minul branku.

Chemopetrolu pak pomohla přesilová situace. Vyloučení Davida Havíře ztrestal brankou na 3:1 Petr Punčochář. Toho střelou trefil do brusle Daniel Branda, ale nebylo sebemenších důvodů branku neuznat.

Pardubice se snažily udělat něco s nepříjemným výsledkem. Ale častá vylučování tupila tlak Moelleru. Velkou šanci měl v 55. minutě Jan Čaloun, v samém závěru utkání se Pardubičtí pokusili o alespoň snížení při power play. Ale ani ta neodvrátila porážku 1:3 z pohledu HC Moeller Pardubice.

Petr Fiala (HC Chemopetrol Litvínov): „Tři body jsou pro nás zlaté. Hráli jsme velice dobře jako mužstvo. Nepropadali jsme v obraně, a to pro nás bylo rozhodující.“

Miloš Říha (HC Moeller Pardubice): „Začali jsme trochu slaběji. Pak jsme si vypracovali v zajímavém utkání několik šancí, ale ty jsme neproměnili. Domácí hráli trpělivě. Myslím, že jsme měli na remízu, která by možná zápasu slušela více.“