4.8.2015
David Záruba

Dynamo dohnalo ztrátu a Mladou Boleslav udolalo i v odvetě

MLADÁ BOLESLAV — Hokejisté Dynama Pardubice vyhráli i v odvetě na ledě Mladé Boleslavi. Domácím skvěle vyšel vstup do utkání, když už ve třetí minutě vedli 2:0. Pardubice se ale vzchopily a zápas otočily. Po dvou brankách vstřelili Tomáš Marcinko a Eduard Šimun, trefili se také Michal Šeda a Patrik Poulíček.

Přát., úterý 4.8.2015, ŠKO-ENERGO Aréna

Mladá Boleslav

3:6
2:1, 0:1, 1:4
Branky a nahrávky: 1:42 Pacovský (Ovčačík, M. Látal; 5/4), 2:54 Jarůšek (Trška; 5/5), 51:25 M. Látal (Stříteský, Pacovský; 5/4) – 6:22 Marcinko (Půhoný, Moučka; 5/5), 31:08 Marcinko (Zdráhal; 5/5), 45:04 Šeda (A. Havlík, Kolář; 3/5), 47:57 Šimun (Moučka; 5/5), 56:08 Šimun (Šeda; 5/5), 59:57 Poulíček (Kaut; 5/5). Rozhodčí: Wagner, Hrubý – Záhora, Kettner. Vyloučení: 5:7, navíc J. Látal (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. Průběh utkání: 2:0, 2:4, 3:4, 3:6.
Mladá Boleslav: Růžička (20:00 Rittich) – Ovčačík, Trončinský, Voráček, Kučný, Robar, Trška, Holub, Stříteský – Urban, Výborný, Bárta – M. Látal, Hruška, Pacovský – Jarůšek, Lenc, Pabiška – Kubica, Ďurač. Trenéři: František Výborný a Marian Jelínek.
Dynamo Pardubice: Maxwell – Šeda, Roupec, Zdráhal, Bokroš, Drtina, J. Látal, L. Havlík, Rusina – Poulíček, Nahodil, Kolář – A. Havlík, Cetkovský, Niederbach – Kaut, Moučka, Půhoný – Sikela, Marcinko, Šimun. Trenéři: Miloš Říha a Václav Baďouček.

Pardubičtí trenéři i do odvety proti Mladé Boleslavi postavili výhradně hráče, kteří bojují o místo v sestavě Dynama pro extraligovou sezonu. Poprvé se v pardubické brance představil brankář Brandon Maxwell.

Úvod zápasu patřil jednoznačně domácím. Po necelé půlminutě putoval na trestnou lavici Adam Havlík a Bruslařský klub trestal. Odražený kotouč si našel Dominik Pacovský a v čase 1:42 otevřel skóre – 1:0.

Pardubice se nestačily z rychlé branky ani oklepat a na konci třetí minuty inkasovaly znovu. Richard Jarůšek si počkal za zády beků a velkou šanci bezpečně proměnil – 2:0. Hned po gólu byl vyloučen Šeda, ale obrana Dynama kritické chvíle ustála.

A jen co se stav hráčů na obou stranách vyrovnal, změnilo se i skóre zápasu. Půhoný ustál faul soupeře a stihl připravit pozici pro Tomáše Marcinka, který svižnou střelou nedal Růžičkovi šanci – 2:1.Mladá Boleslav pak ještě do konce první třetiny dvakrát mířila do konstrukce branky.

Po zběsilém úvodu se hra trochu uklidnila, před oběma brankami už nebylo tolik vzruchu. S blížící se polovinou zápasu byly Pardubice aktivnější a po zásluze vyrovnaly. Ve 32. minutě nahodil kotouč na branku Tomáš Marcinko a s trochou štěstí mohl oslavit svůj druhý gól v utkání – 2:2.

Zkraje třetí části měl slušnou šanci Bárta, který nebezpečně manévroval kolem branky. Ještě lepší situaci si připravil Radim Hruška, ovšem přestřelil hostující svatyni. Série vyloučení následně přinesla Pardubicím přesilovku pět na tři, trenér Miloš Říha během time outu udělil přesné pokyny: Michal Šeda ranou od modré dokonal obrat – 2:3.

V následné přesilovce Středočechů se po střele Pacovského zaskvěl brankář Maxwell a položil základ čtvrtému gólu. Eduard Šimun zůstal osamocený před brankou a ranou pod břevno dal svému týmu dvoubrankový náskok – 2:4.

Boleslav ale nehodlala domácí mač jen tak odevzdat. V 52. minutě se díky chytré teči v přesilovce prosadil Martin Látal – 3:4. Hned poté měl solidní šanci Lenc, jenž těsně přestřelil Maxwellovu branku.

Pardubice se sice dostaly na chvíli pod tlak, ovšem brzy přispěchaly s pojišťující brankou. Eduard Šimun svým druhým gólem v utkání, aneb ranou z mezikruží znovu uklidnil svůj tým – 3:5. V samotném závěru stvrdil výhru Dynama Patrik Poulíček – 3:6.