25.3.2018
Michal Samiec, Jan Hrabal

Dynamo nedokonalo senzaci, sedmý duel ztratilo ve druhé třetině

TŘINEC — Hokejistům Pardubic se nepovedlo sedmé čtvrtfinálové utkání, v Třinci prohráli 1:8. Po prvním dějství drželi Východočeši bezbrankový stav, Oceláři získali rozhodující náskok v prostřední dvacetiminutovce a postoupili do semifinále. Čestný úspěch hostí vstřelil v závěru Sacha Treille. Nádherná sezona v porovnání s minulou končí pro pardubický hokej před branami bojů o medaile.

Tipsport extraliga, ČF7, neděle 25.3.2018, Werk arena

Oceláři Třinec

8:1
0:0, 5:0, 3:1
Branky a nahrávky: 20:36 Marcinko (Rákos, Doudera; 5/5), 25:34 O. Kovařčík (Cienciala, Linhart; 5/5), 28:26 Adamský (Krajíček, Cienciala; 5/4), 35:23 Svačina (Cienciala; 5/4), 37:03 Vlach (Cienciala, O. Kovařčík; 5/5), 43:08 Polanský (Cienciala, Krajíček; 5/4), 53:35 O. Kovařčík (Cienciala; 5/5), 55:22 O. Kovařčík (M. Kovařčík, Cienciala; 5/5) – 58:53 Treille (Rolinek; 4/5). Rozhodčí: Hodek, Pešina – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 9:10 (0:0, 3:5, 4:5), navíc Linhart – Tomášek oba 10 minut osobní trest. Využití: 3:0. Diváci: 5200 (vyprodáno). Střely na branku: 38:20 (14:2, 13:10, 11:8). Srážky: 18:9. Vhazování: 41:44. Blokované střely: 11:9. Průběh utkání: 8:0, 8:1. Nejlepší hráči: David Cienciala – Martin Kaut. Konečný stav série: 4:3.
Oceláři Třinec: Hrubec – Krajíček, Doudera, Roth, Musil, Matyáš, Linhart – Petružálek, Marcinko, Rákos – Hrňa, Vlach, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, Cienciala, M. Kovařčík.
Dynamo Pardubice: Kacetl (31:23 Klouček) – Wishart, Cardwell, Trončinský, Čáslava, Hrabal, Mojžíš, Ščotka – Beran, Tomášek, Rolinek – P. Sýkora, Marosz, Treille – Kaut, Poulíček, Perret – J. Sýkora, Dušek, T. Svoboda.

Dynamo přijelo k sedmému utkání opět o den dříve, první třetinu ještě ustálo třinecký nápor, od druhé kralovali ve vyprodané Werk aréně Oceláři.

Pardubice byly pod tlakem

Oceláři do úvodu sedmého čtvrtfinále Generali play off 2018 nastoupili aktivněji než jejich soupeř z Pardubic. V první třetině měli jednoznačnou střeleckou převahu, ale nedokázali ji proměnit v branku. Již po několika desítkách sekund mohla Werk arena, která zažila rozhodující sedmý zápas série vyřazovacích bojů podruhé ve své téměř čtyřleté historii, vidět první velkou příležitost, když si vyměnil puk Krajíček s Petružálkem a první jmenovaný z kruhu na levém křídle nechal pouze vyniknout schopnosti brankáře Kacetla.

První výraznější okamžik Dynama byl k vidění v šesté minutě. To měl trochu prostoru mezi modrou čárou a kruhy Kaut. Jeho střela z první pouze orazítkovala zadní tvrzené sklo. Dvě nadějné příležitosti si vyrobili Oceláři ještě v 17. minutě. Nejprve Marcinko tečoval Rothovu pobídku od modré do sítě za pardubickou brankou, následně posunul puk Michal Kovařčík na Ciencialu, který objel branku a následně poslal touš do brankoviště, kde jej přikryl Kacetl.

Několik desítek sekund před koncem první části hry mohli skórovat hosté. Wishart nahazoval od levého mantinelu, před Hrubcem stál Tomášek. Pardubické jedenáctce se podařilo tečovat a následně dostat i k dorážce. Neuspěl, stejně jako o pár chvil později Linhart s nahozením z velkého úhlu od mantinelu. Kacetl zasáhl sice nejistě a nadvakrát, ale také nedopustil puk ve své síti. První třetina gólovou radost nenabídla fanouškům ani jednoho ze soupeřů.

Drak žehl pětkrát

Zatímco Třinečtí v první třetině nedokázali svou převahu vyjádřit gólově, ve druhé hrací době si to plně vynahradili. Již po 36 sekundách načal brankový účet této pasáže zápasu Tomáš Marcinko, který se vydal ač bez rukavice clonit Kacetlovi, tedy do míst, kde to většinou hodně bolí. Slovenský olympionik na hraně brankoviště se nejlépe zorientoval a vyražený puk poslal za pardubického brankáře – 1:0.

Pardubické Dynamo sice na ofenzivu nerezignovalo a připravilo si pár výborných šancí. Diváky rozradostnila vítězná bitka třineckého Linharta s hostujícím forvardem Tomáškem a další dvě branky v síti Kloučka. To se dvakrát během 107 sekund prosadil Ondřej Kovařčík, nejprve o tyč proměnil nájezd na pardubického brankáře a podruhé byl na vrcholu rychlé akce tří proti dvěma.

Hosté se nakonec přeci jen dočkali čestného úspěchu – 67 sekund před koncem Sacha Treille využil přesilovku a snížil na konečných 8:1 z pohledu domácích.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): „Jsem rád, že se tým po tom úderu, který jsme obdrželi v šestém utkání, vzchopil. Kluci si šli od začátku za vítězstvím. Zlomila to ta první branka, kdy Tomáš Marcinko i bez rukavice před brankou dorazil puk. Ten gól nám dodal patřičné sebevědomí. Jsem rád, že nás fanoušci hnali a kluci k tomu přistoupili, jak k tomu přistoupili. Pardubice nám to udělaly ohromně těžké. Ale tím to pro nás nekončí a budeme se připravovat na další sérii.“

Miloš Holaň (HC Dynamo Pardubice): „Sportovně musím pogratulovat Třinci, jak zvládl sedmý zápas. Domácí prostředí hrálo velkou roli. I když to pro nás dnes nebylo zpočátku špatné, herně to nebylo ono. Asi na hráče dolehla tíha zodpovědnosti, možná nezkušenost. S prvním gólem, který dal Třinec, se nám všechno totálně rozsypalo. Ale nebudu nikoho hanit. Prohráli jsme sérii a chtěl bych hráčům poděkovat, pro mě to jsou hrdinové. Určitě by na nás nikdo nevsadil, že budeme hrát s Třincem sedm zápasů.“