20.12.2017

Dynamo se v Ostravě snažilo, neprosadilo se ale gólově

OSTRAVA — Hokejisté Pardubic nestačili v prvním utkání po reprezentační přestávce, na ledě Vítkovic prohráli 0:2.

Tipsport extraliga, 31. kolo, středa 20.12.2017, Ostravar aréna

Vítkovice

2:0
1:0, 0:0, 1:0
Branky a nahrávky: 0:58 Květoň (Roman, Szturc; 5/5), 58:27 Kucsera (Bartovič; 5/5). Rozhodčí: Hodek, Hradil – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:3 (2:0, 0:2, 0:1). Bez využití. Diváci: 6342. Střely na branku: 30:30 (15:13, 11:8, 4:9). Srážky: 6:10. Vhazování: 39:27. Blokované střely: 7:13. Průběh utkání: 2:0. Nejlepší hráči: Patrik Bartošák – Ondřej Kacetl.
Vítkovice: Bartošák – Sloboda, Urbanec, Hrbas, Baranka, Trška, D. Krenželok, Puzič – Bartovič, Lev, Olesz – Szturc, Roman, D. Květoň – P. Zdráhal, Kolouch, Kucsera – Š. Stránský, T. Jáchym, Hudeček.
Dynamo Pardubice: Kacetl – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Hrabal, Mojžíš, Holland – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – Perret, Tomášek, Beran – J. Sýkora, Poulíček, Starý – Bojko, Dušek, Vondráček.

Pardubičtí hokejisté nastoupili v Ostravě i s novým obráncem Josefem Hrabalem, ten oblékl dres s číslem 29. Od dalšího utkání by měl mít již svou 97. V sestavě Dynama chyběl Sacha Treille.

Vítkovice od začátku vedly

Hostům se nástup do utkání vůbec nepovedl, neutekla ani minuta hry a Ondřej Kacetl poprvé lovil puk ze své sítě. Po rychlé akci domácích jej přesnou ranou k tyči prostřelil David Květoň – 1:0.

Povedený start domácím nalil další energii. Rostislav Olesz se i s pukem ve vlastním oslabení řítil na pardubickou branku, vystřelil jen do betonů Ondřeje Kacetla, ale rychle si puk znovu stáhl, nahrál zpět na dojíždějícího Romana Szturce, ale ten puk nezachytil podle představ.

Dynamo mělo v první třetině dvě přesilovky, ani jednu ale nevyužilo. Domácí byli v první části hry aktivnější, třeba v poslední minutě Kolouch si sjel za branku, odtud zpětně nahrál na dvojici svých spoluhráčů najíždějících z druhé vlny, ale Kacetl předvedl výborný postřeh.

Dynamo mělo šance, nevyužilo je

Zatímco v úvodním dějství měli hosté k dispozici dvě početní převahy, v tom druhém se stav vyloučených vyrovnal. Ve 27. minutě se Ján Sýkora v rychlosti rozjel do pásma, za kruhem prudce zbrzdil, ale puk na spoluhráče přes bránícího Slobodu na ledě nedokázal dostat.

V polovině základní hrací doby část vítkovických fanoušků se zvedla ze sedadel a chtěla jásat, ale po důrazu Jáchyma zůstal puk přece jen u Kacetla. Na druhé straně o chvíli později Patrim Bartošák zneškodnil zajímavou možnost Jána Sýkory.

Zatímco v úvodu Vítkovice měly bezpočet šancí, postupem zápasu se karta začala obrácet, Dynamo srovnalo hru, skóre ve druhé třetině nikoliv. Ve 38. minutě nebezpečně pálil Vladislav Bojko, neuspěl ale.

Pardubice se proti vítkovické obraně neprosadily

Také ve třetí třetině měli hosté několik šancí na to, aby srovnali stav, nepodařilo se jim to ale. Ve 42. minutě střílel Jordann Perret, po ubráněném oslabení se neprosadil Tomáš Vondráček.

Dynamo sahalo po vyrovnání až do samotného závěru, bohužel v předposlední minutě po akci dvou na jednoho zvýšil přesnou střelou mezi Kacetlovy beton Lukáš Kucsera – 2:0. Ač Pardubice vyrovnaly střelecký účet na 30:30, na bodový zisk nedosáhly.

Jakub Petr (HC Vítkovice Ridera): „ Vstup do utkání se nám podařil a byla to jedna ze stěžejních částí zápasu. V této fázi jsme Pardubicím mohli odskočit. Ve druhé třetině však Pardubice začaly vyhrávat osobní souboje a při hře pět na pět byla spousta situací, které jsme sice zvládli, ale na hraně rizika. Třetí třetina z naší strany moc hokejovosti nepobrala. Někteří hráči zasáhli do utkání po delší pauze, prostor dostali i mladší kluci. Rozhodla síla kolektivu a snaha si pomoci. Ocenil bych výkony obou gólmanů, to byla jistota. Vítězství sice nebylo krásné, ale je důležité.“

Pavel Marek (HC Dynamo Pardubice): „Vstup do utkání jsme neměli dobrý. Zaostávali jsme v pohybu, Vítkovice nás přebruslovaly a přečíslovaly. Měly řadu šancí a jen díky výbornému výkonu Kacetla jsme dostali jen gól. Hráče jsme burcovali, aby se zvedli. Postupně jsme se zlepšovali. Ve třetí třetině už to bylo vyrovnané, ale nedokázali jsme se prosadit v koncovce. Měli jsme přesilovky, jenže jsme nedokázali dát gól. Bez branek se body získávají těžko.“