12.11.2012

Pardubice ve Fribourgu bojovaly, podlehly mu 2:3

FRIBOURG— Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice prohráli ve svém posledním utkání European Trophy na ledě týmu Fribourg-Gottéron 2:3. Domácí celek se dostal v první třetině do vedení, to srovnal obránce Jan Kolář. Ve druhé třetině utekl domácí celek do dvoubrankového náskoku, ten pouze snížil Martin Bartek ve dvojnásobné přesilovce. Závěrečný tlak Pardubic při hře bez gólmana k další brance nevedl.

European Trophy, 8. kolo, pondělí 12.11.2012, BCF-Arena

Fribourg-Gottéron

3:2
1:1, 2:0, 0:1
Branky a nahrávky: 15:22 Sprünger (Birbaum, Bykov; 5/5), 25:20 Mauldin, 33:28 Vauclair (Knoepfli, Kwiatkowski; 5/5) – 15:34 Kolář (Zohorna; 5/5), 54:59 Bartek (Píša; 3/5). Rozhodčí: Massy, Rochette – Fluri, Müller (všichni Švýc.). Vyloučení: 4:6 (1:2, 0:2, 3:2). Využití: 0:1. Diváci: 2228. Střely na branku: 40:28 (9:9, 19:7, 12:12). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2. Nejlepší hráči: 1. Christian Dubé, 2. Julien Sprünger (oba Fribourg-Gottéron), 3. Martin Růžička (Pardubice).
Fribourg-Gottéron: Rytz – Ngoy, Birbaum, Kwiatkowski, Schilt, Heins, Abplanalp, Merola, Cadieux – Dubé, Desharnais, Gamache – Rosa, Mauldin, B. Plüss – Sprünger, Bykov, Hasani – Vauclair, Botter, Knoepfli. Trenéři: Hans Kossmann a René Matte.
Dynamo Pardubice: Růžička – Benák, Kolář, Píša, Vágner, Drtina, Kočí, Beneš – Bartek, Zohorna, Somík – Nosek, Kousal, Buchtele – Brendl, Beech, Starý – Šagát, Nahodil, Semorád – Cetkovský. Trenéři: Mojmír Trličík a Ladislav Lubina.

Pardubičtí hokejisté přijeli do Friborgu bez posil z NHL, v obraně se ukázali Petr Beneš a Martin Vágner. Před tři tyče se postavil Martin Růžička.

Jan Kolář vyrovnával na 1:1

Pardubický gólman se poprvé výrazněji zapotil už v 5. minutě. V dobré pozici se objevil velmi zkušený zadák Joel Kwiatkowski, ten dostal v útočném pásmu dost prostoru, ale jeho následná dělovka mířila těsně vedle pravé tyče.

O chvíli později měli domácí možnost přesilové hry, když za držení byl vyloučen Václav Kočí. Pardubice se však ubránily přesile domácích. Krátce na to měli stejnou možnost i hosté, ale Schiltovo držení nepotrestali. Přesilovkou pasáž zakončilo hákování, Václav Benák ale pobyl na trestné lavici celé dvě minuty.

Když už se hrálo pět na pět, tak Julien Sprünger zakončil rychlou akci Fribourgu po nahrávce od Bykova prudkou střelou za záda hostujícího brankáře Růžičky – 1:0.

O dvanáct sekund později ale bylo v BCF Areně srovnáno! Po úspěšně vyhraném vhazování posunul puk Tomáš Zohorna na hůl připraveného Jana Koláře, ten se od modré trefil výstavně – 1:1!

Fribourg-Gottéron utekl do dvoubrankového vedení

Krátce po začátku druhé třetiny byl podruhé v utkání vyloučen Václav Benák, i svůj druhý pobyt mezi trestoměřiči naplnil do poslední sekund. Jenže podobně jako v úvodní dvacetiminutovce se krátce po jeho návratu radoval švýcarský celek z rozdílové branky. Schiltovu nahrávku dokázal v útočné třetině nádherně přetavit ranou bez přípravy ve vedoucí trefu centr druhé útočné letky Fribourgu Greg Mauldin – 2:1.

Druhý vstřelený gól nalil domácím krev do žil. Pardubická obrana stěží odolávala nápaditým akcím Fribourgu. Ten se ve 34. minutě dostal do dvougólového náskoku, po nahrávce Knoepfliho, který ve stejném střídání napálil tyč se prosazuje přes hostující obranu Tristan Vauclair – 3:1.

Pardubice pak přidaly, BCF Arena sledovala velmi zajímavou podívanou. Hostující tým zachytil ve 37. minutě útok domácích a vydal se směr Simon Rytz. K šanci však nedošlo, a tak přišel protiútok momentálně vedoucího celku. Růžička se musel v brance překonat, aby vyrazil zakončení Benyho Plüsse a Shawna Heinse!

Na Bartekovo snížení Pardubice nenavázaly

Třetí třetina se nesla ve znamení snahy Pardubic srovnat dvoubrankové manko. Východočeši nejprve odolali švýcarskému náporu po hákování Radovana Somíka, aby se na to kombinačními akcemi dostávali do nebezpečných akcí.

Ale i Fribourg měl své příležitosti! V 51. minutě zachránil Pardubice výborný Martin Růžička, když zastavil uvolněného Juliana Sprüngera. Další minuty ale patřily hostům.

Ti nejprve nevyužili přesilovku po Botterově hákování, krátce poté šli za katr postupně Tristan Vauclair a Shawn Heins. V čase 54:59 svou typickou ranou snížil na rozdíl jediné branky Martin Bartek – 3:2.

Švýcarští rozhodčí pak vyloučili pardubický celek za dlouhé střídání, finální nápor tak přišel až v posledních dvou minutách. Východočeši odvolali čtrnáct sekund před koncem brankáře, ale jejich závěrečný nápor na bodový zisk nestačil.