14.10.2023
Redakce

Béčko porazilo Znojmo! Téměř padesáti zákroky zazářil Honzík

Pardubické béčko veze ze Znojma důležitou výhru 2:1 po prodloužení! Potřetí v řadě tak svěřenci Richarda Krále neodchází ze zápasu s prázdnou. Dynamo výrazně podržel skvěle chytající David Honzík, který si připsal 49 úspěšných zákroků. V první minutě prodloužení pak rozhodl o vítězství Dominik Hrníčko.

Chance liga, 12. kolo, sobota 14.10.2023, Znojmo, Nevoga aréna

Znojmo

1:2p
0:0, 0:1, 1:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 57:39 Svoboda (Bartko, Hruška; 5/4) – 28:38 Herčík (Urban, Mikyska; 5/5), 60:55 Hrníčko (Rákos, Urban; 3/3). Rozhodčí: Valenta, Hucl – Zídek, Kleprlík. Diváci: 1630. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. Střely na branku: 49:25 (10:8, 12:13, 27:3). Zblokované střely: 16:7. Vhazování: 29:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Znojmo: Groh – Bartko, Mareš, Remta, Tejnor, Zukal, Sedláček, Jenáček – Svoboda, Hruška, Matuš – Beránek, Šťovíček, Karlsson – Špaček, Havlát, Sklenář – Čermák, Kučera, Adámek.
Dynamo Pardubice: Honzík – Zdráhal, Chabada, Švec, Bučko, Voženílek, Kubíček, Tvrdík – Hrníčko, Rákos, Žálčík – Kaplan, Kaut, Lichtag – Urban, Mikyska, Herčík – Rouha, Zeman, Paleček.

Důležitý souboj celků z druhé poloviny tabulky Dynamo B zvládlo! V prodloužení ho rozhodl přesnou střelou Hrníčko.

První start v seniorském hokeji si připsal obránce Martin Švec, který ve hře strávil téměř třináct minut. Skvělým výkonem se po pauze vrátil mezi tři tyče David Honzík, ten pochytal téměř padesát střel domácích a byl tak hlavním hrdinou zápasu! V obraně pak naskočil Martin Bučko, kterému se letos bodově daří v Extralize, kde zapsal už čtyři kanadské body v osmi zápasech, čímž dorovnal své extraligové maximum.

Jako první se v utkání prosadil pardubický útočník Daniel Herčík, který využil skvělé přihrávky Tomáše Urbana a zakončil přesně za přesouvajícího se Groha. Následně měli více šancí domácí, ale ztroskotávali na skvěle chytajícím Honzíkovi. Na pardubické straně se pak nedokázali prosadit v dobrých šancích Hrníčko a Kaplan.

Znojemští se tak dočkali až těsně před třetí sirénou. V 58. minutě byl vyloučen Zdráhal a přesilovou hru proměnil ve vyrovnávací branku Tomáš Svoboda, který využil expardubické spolupráce s Janem Hruškou.

V prodloužení však dokázalo Dynamo získat bonusový bod pro sebe. Po dobré práci Daniela Rákose se v ponechané výhodě prosadil zcela volný Dominik Hrníčko.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Před zápasem bychom dva body brali, ale vzhledem k průběhu nás mrzí, že nemáme tři. Bohužel jsme udělali obrovské množství zbytečných zákroků a hráli často v oslabení. To se nám nemůže stávat, na druhou stranu jsme ta oslabení, až na ten jeden gól zvládali. Byla tam velká obětavost a skvělý brankář Honzík. Kdyby se nám podařilo před tím vyloučením v závěru využít to přečíslení, tak by bylo rozhodnuto. Ale máme spoustu mladých hráčů, dnes kluk ročník 2006 a nezahrál špatně, měli jsme marodku, někoho povolalo Áčko. Konečně si to sedá a sbíráme body. Chceme hrát aktivní hokej, ale ne hůra hokej. Dnes jsme v podstatě ale spokojeni."