1.11.2023
Redakce

Dynamo B doma nadělilo Litoměřicím bůra

B tým si připsal druhou domácí výhru v řadě, proti Litoměřicím vyhrál jednoznačným rozdílem 5:0. Vychytanou nulou s třiceti úspěšnými zákroky přispěl ke třem bodům David Honzík, tříbodový večer prožili Pochobradský (2+1) a Mikyska (0+3).

Chance liga, 18. kolo, středa 1.11.2023, Chrudim, Zimní stadion

Litoměřice

5:0
3:0, 0:0, 2:0
Branky a nahrávky: 04:54 Urban (Mikyska, Pochobradský; 5/5), 16:32 Chabada (Nedbal, Hrníčko; 5/5), 19:14 Herčík (Chabada, Rohlík; 5/4), 56:23 Pochobradský (Švec, Mikyska; 5/5), 57:27 Pochobradský (Mikyska, Urban; 5/5). Rozhodčí: Valenta, Jaroš – Maštalíř, Štěpánek. Diváci: 327. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 38:30 (16:12, 9:7, 13:11). Zblokované střely: 11:11. Vhazování: 37:35. Průběh utkání: 5:0.
Dynamo Pardubice: Honzík – Zdráhal, Hrádek, Švec, Bučko, Chabada, Nedbal – Herčík, Rákos, Hrníčko – Urban, Mikyska, Pochobradský – Kaplan, Rohlík, Lichtag – Rouha, Kaut, Žálčík.
Litoměřice: Pařík – Krutil, Kroupa, Černohorský, Husák, Aubrecht, Tomek, Pavlák – Ton, Kuťák, Sihvonen – Koláček, Jícha, Hauser – Korkiakoski, Costa, Vopat – Kordule, Vitouch, Svoboda.

B tým Dynama nastoupil do domácího zápasu proti Litoměřicím po prohře s Kolínem se změnami v sestavě, nastoupili také útočník Ondřej Rohlík, obránci Michal Hrádek a Martin Švec. Hosté si hned v první minutě vypracovali zajímavou šanci, Hauser ale z pravého kruhu mířil jen do připraveného Honzíka. Východočeši se ujali vedení v 5. minutě, Mikyska pěkně našel z pravé strany před brankou osamoceného Tomáše Urbana, proti jehož zakončení už neměl Pařík příliš šanci zakročit – 1:0. Při přesilovce přestřelil odkrytou bránu Korkiakoski, na druhé straně neproměnil zajímavou šanci z mezikruží Rohlík. Po nevyužité početní výhodě se Pardubice podruhé prosadily v 17. minutě, střela Ondřeje Chabady od modré čáry skončila v pravém horním rohu branky – 2:0. V poslední minutě první části přidali domácí třetí zásah v početní výhodě, Danielu Herčíkovi sice první střela z levého kruhu nevyšla, napodruhé už ale zamířil přesně do vzdálenějšího horního rohu – 3:0.

Pardubičtí se ve druhé části v oslabení dostali do přečíslení dvou na jednoho, Urban to vzal na sebe, jeho pokus skončil pouze na vyrážčce gólmana. V polovině zápasu měl Stadion dvě dobré šance po sobě, nejprve Jícha z levého kruhu střílel do boční sítě a poté po sražené střele Costy pálil Hauser, i s jeho střeleckým pokusem si Honzík poradil. Ve 33. minutě po skrumáží v pardubickém brankovišti zakryl Zdráhal puk rukou a bylo nařízeno trestné střílení, toho se ujal Costa, na pardubického brankáře však nevyzrál. Samostatný únik proti Honzíkovi neproměnil ani Svoboda, na druhé straně se neprosadil Hrníčko.

Domácí vedení mohl navýšit na začátku poslední třetiny Pochobradský, bohužel nastřelil pouze horní tyčku. Druhé nařízené trestné střílení ve prospěch Litoměřic přišlo v 51. minutě, Svoboda si vynutil faul při samostatném úniku, ujal se i následného trestného střílení při němž nedokázal bekhendem zasunout puk za beton brankáře. V 57. minutě dodal větší klid pardubickému celku Michal Pochobradský, který dojel odražený puk od zadního mantinelu a z první ho napálil do horního rohu brány – 4:0. O minutu později přidal Michal Pochobradský svou druhou trefu, po přihrávce od Mikysky mu stačilo trefit horní část branky – 5:0.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): I když tam byly nějaké chybičky v první třetině, myslím si, že jsme ji odehráli velice dobře. Byli jsme schopní si vytvořit šance, měli jsme pohyb, vedli jsme 3:0. Druhá třetina byla vyrovnaná, udělali jsme nějaké fauly, poté měl soupeř trestné střílení, ve třetí třetině ještě jedno. Ale my jsme si také vytvořili šance, takže mohly padnout góly na jedné i druhé straně. Třetí třetinu jsme odehráli slušně až na trestné střílení, samozřejmě nás podržel Dejv Honzík, který chytal výborně a zatím celou sezonu chytá velice dobře. Konečně jsme udělali nulu, takže pozitivum. Jeden z našich nejlepších výkonů, i celkově co se týče týmové hry, jak tým žil, jak spolu mluvili, fandili si, byla tam i obětavost. Doufám, že na to navážeme dál a bude to takhle pokračovat.“