17.9.2023
Redakce

Dynamo v Kladně otočilo vývoj utkání a bere druhou extraligovou výhru!

Hokejisté Pardubic zvítězili ve druhém extraligovém kole v Kladně 3:1. Dynamo muselo otáčet nepříznivý vývoj, když se Kladno po polovině utkání ujalo vedení. Tomáš Zohorna a Patrik Poulíček se postarali o obrat ještě před koncem druhé části, Tomáš Hyka minutu a půl před koncem přidal pojistku do prázdné branky.

Tipsport extraliga, 2. kolo, neděle 17.9.2023, Kladno, ČEZ STADION Kladno

Rytíři Kladno

1:3
0:0, 1:2, 0:1
Branky a nahrávky: 31:33 Procházka (Klepiš; 5/5) – 35:07 Zohorna (Čerešňák, Musil; 5/5), 39:34 Poulíček (Čerešňák, Říčka; 5/5), 58:25 Hyka (Kousal, Sedlák; 5/5). Rozhodčí: Ondráček, Jaroš – Špůr, Šimánek. Diváci: 3432. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Střely na branku: 22:29 (6:11, 11:10, 5:8). Zblokované střely: 8:10. Hity: 2:0. Vhazování: 32:27. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
Rytíři Kladno: Brízgala – Dotchin, Hejda, Ticháček, Martenet, Slováček, Veber, Klikorka, Babka – Sideroff, Plekanec, Tralmaks – Procházka, Klepiš, Jarůšek – Bláha, Pytlík, Melka – Beran, Strnad.
Dynamo Pardubice: Will – Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Hrádek – Cienciala, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Říčka, Poulíček, Paulovič – Mandát, Rákos, Vondráček.

Dynamo nastoupilo do utkání v Kladně v totožné sestavě jako při pátečním zápase s Litvínovem. V první třetině diváci gól neviděli. Pardubičtí hokejisté si sice dokázali vytvořit tlak v přesilové hře, ale využít ji nedokázali. Stejně tak domácí tým vyšel z početní výhody naprázdno.

Skóre se poprvé měnilo po polovině utkání, kdy Rytíři ujeli do přečíslení dvou na jednoho, Klepiš vystřelil, puk se odrazil před brankovou čáru a dojíždějící Martin Procházka se štěstím poslal domácí do vedení. To ovšem nevydrželo dlouho. O necelé čtyři minuty později střílel od modré Peter Čerešňák a Tomáš Zohorna ztečoval puk za záda Brízgaly. Dynamo po vstřelé brance přeřadilo na vyšší rychlostní stupeň a dál se tlačilo do branky. Aktivita přinesla ovoce ještě před přestávkou, když tentokrát Čerešňákovu střelu usměrnil do sítě Patrik Poulíček.

V úvodu třetí dvacetiminutovky bylo Dynamo aktivnější a vynutilo si další dvě početní výhody. Ani v jednom případě se ji ale nepodařilo využít, Kladno skvělými zákroky podržel brankář Adam Brízgala. Rytíři se v závěru zápasu snažili o vyrovnání a zkusili risk bez brankáře. Tomáš Hyka minutu a půl před koncem trefil prázdnou branku a pojistil tak výhru Pardubic.

Dynamo zvítězilo na ledě Kladna 3:1 a připisuje si do extraligové tabulky druhou výhru.

Highlights:

Marek Zadina (asistent trenéra HC Dynamo Pardubice):„Myslím si, že jsme dneska odehráli dobré utkání. Samozřejmě to utkání bylo vyrovnané, tady v Kladně je malé hřiště a ten výsledek si musíte zasloužit. Kladno hraje agresivní hokej, tady musíte vyhrát každý osobní souboj, tlačit se před bránu, abyste toho soupeře zlomili, a to se nám povedlo. Mohli jsme ještě přidat nějaký gól v přesilovce, to se nám nepovedlo. Dostali jsme se do jednobrankového manka, něco jsme si k tomu řekli, začali jsme to plnit a překlopili jsme to na svou stranu.“