24.9.2023
Redakce

Dynamo i podruhé doma slaví, porazilo Olomouc

Pardubičtí hokejisté si i v druhém domácím utkání sezony mohli se svými fanoušky užít vítěznou radost. Díky dvěma slepeným gólům Poulíčka se Sedlákem v rozmezí dvou minut v první třetině se dostali do vedení, které si hlídali. Brankou na 3:1 v 52. minutě dodal Dynamu klid Hyka, zároveň stanovil konečný výsledek utkání.

Tipsport extraliga, 4. kolo, neděle 24.9.2023, Pardubice, enteria arena

Olomouc

3:1
2:1, 0:0, 1:0
Branky a nahrávky: 12:51 Poulíček (Radil, Bučko; 5/4), 14:21 Sedlák (Hyka; 5/5), 51:34 Hyka (Cienciala, Bučko; 5/5) – 19:05 Řezníček (Nahodil; 5/5). Rozhodčí: Jeřábek, Pražák – Hynek, Hnát. Diváci: 8831. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 30:26 (13:4, 10:6, 7:16). Zblokované střely: 21:19. Hity: 2:7. Vhazování: 38:20. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Dynamo Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Bučko, Vála, Hrádek, Kolář – Cienciala, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Říčka, Poulíček, Paulovič – Mandát, Rákos, Vondráček.
Olomouc: Sedláček – Ondrušek, Černý, Sirota, Rutar, Rašner, Škůrek, Řezníček – Klimek, Nahodil, P. Musil – Chmielewski, Kusko, Orsava – Kunc, Knotek, Navrátil – Menšík, Macuh, Kucsera.

První větší šanci zápasu si vytvořili v 5. minutě domácí, Poulíček přihrál z rohu hřiště na osu Mandátovi, jenž z první minul. Sedláček zůstal nepřekonán i o dvě minuty později, z dobré pozice trefil Hrádek pouze gólmana a neujala se ani dorážka Sedláka. V první početní výhodě si Dynamo vytvořilo zajímavý tlak, ten však nedokázalo zužitkovat, v druhé přesilovce už ale bylo úspěšné, a to hned po dvanácti vteřinách. Radil z vrcholu pravého kruhu našel před brankou nikým nebráněného Patrika Poulíčka, jemuž stačilo nastavit hokejku a nasměrovat kotouč do sítě – 1:0.

Rychlé přečíslení tři na dva ještě první útočná formace nedokázala zužitkovat, akce však pokračovala dále a Hyka z levého kruhu našel před brankou číhajícího Lukáše Sedláka, pardubický kapitán poslal z první kotouč pod beton Sedláčka – 2:0. Třetí branku v první části mohl rychle přidat Vondráček, ten ale z předbrankového prostoru neuspěl. Dvě minuty před koncem se pěkně přes střed hřiště dostal až před gólmana Rákos, u levé tyče přes beton Sedláčka ale puk do brány neprotlačil. Olomouc v poslední minutě snížila na rozdíl jediné trefy, Nahodil vyhrál vhazování v útočném pásmu na levé straně na Dalibora Řezníčka, jenž pálil z první přesně na zadní tyč – 2:1.

Hned v úvodu druhé části si Dynamo mohlo vzít dvoubrankové vedení zpět, jenže puk poskakující v brankovišti nikdo nedokázal dorazit za brankovou čáru. Ve 25. minutě Rákos přihrál z levé strany na osu hřiště Říčkovi, ten střelou z první mířil nad pravý beton brankáře, Sedláček ale dokázal zakročit. Druhá dvacetiminutovka příliš dalších větších šancí nenabídla, byla střelecky vyrovnaná 9:6 a Pardubice v ní ustály jedno oslabení.

Olomoučtí si v úvodu třetí části v přesilovce vytvořili zajímavé příležitosti, brankář Will však všechny šance soupeře pochytal, a to včetně dorážky Knotka. Pardubický celek více uklidnil v 52. minutě Tomáš Hyka, po přihrávce od Ciencialy na pravou stranu vymetl všechny pavučiny v pravém rohu olomoucké branky – 3:1. Po vyloučení v 55. minutě sahala Olomouc po snížení, činil se ale pardubický brankář Will, koncem betonu vykopl nepříjemnou střelu. Těsně po konci oslabení šly Pardubice do rychlého přečíslení, po faulu Kuska bylo nařízeno trestné střílení, jehož exekuce se ujal Matej Paulovič, s bekhendovým blafákem si však na Sedláčka nepřišel. Při olomoucké hře bez brankáře mohl přidat další branku po přihrávce od Pauloviče Sedláka, místo toho šli Hanáci do protiútoku při kterém Orsava nastřelil horní tyč. Východočeši si tak mohli užít s vlastními druhé domácí vítězství.

Václav Varaďa (HC Dynamo Pardubice): „Měli jsme dobrý vstup do zápasu, vletěli jsme na Olomouc. Vytvářeli jsme si příležitosti a pomohli si přesilovou hrou, která nás v posledních zápasech trápila, to bylo povzbuzující. Mrzí nás obdržená branka za stavu 2:0, určitě by se nám hrálo ve druhé třetině lépe, technicky jsme nezvládli buly, to nás dostalo do tlaku. Ale musím říct, že si to tým odmakal, bylo to úporné, defenzivní boj. Olomouc to pro nás udělala těžké, vytvořili si příležitosti hlavně v jejich pásmu. Zlomil to gól na 3:1, také jsme měli spoustu štěstí, kolikrát kotouč poskakoval na hraně brankoviště a ubránili jsme přesilovky soupeře. Jsme rádi za tři body a věřím, že se dobře připravíme na další zápas ve středu ve Vítkovicích.“