27.9.2023
Redakce

Dynamo uspělo v zápase plném zvratů a veze si domů tři body!

Zápas pátého extraligového kola v OSTRAVAR ARÉNĚ přinesl atraktivní podívanou! Celkem čtyřikrát si týmy vystřídaly vedení, po obratu na 4:3 si už ale Dynamo náskok pojistilo dalšími třemi údery a zvítězilo na ledě Vítkovic 7:3. Hattrickem se blýskl Lukáš Radil, další zásahy si připsali Patrik Poulíček, David Cienciala, Jan Mandát a Tomáš Vondráček. Poprvé v letošní extraligové sezoně hájil branku Dynama Milan Klouček.

Tipsport extraliga, 5. kolo, středa 27.9.2023, Ostrava, OSTRAVAR ARÉNA

Vítkovice

3:7
2:2, 1:2, 0:3
Branky a nahrávky: 07:55 Lakatoš (Percy, Mueller; 5/4), 19:29 Raskob (Percy, Kotala; 5/5), 26:20 Dej (Grman, Mikuš; 5/5) – 11:56 Poulíček (Bučko, Radil; 5/5), 13:55 Radil (Kousal; 5/5), 30:53 Cienciala (Sedlák, Hyka; 5/5), 32:45 Radil (Musil, Zohorna; 5/5), 40:59 Mandát (4/5), 54:27 Vondráček (Musil, Čerešňák; 5/5), 58:44 Radil (Kousal, Čerešňák; 5/5). Rozhodčí: Jeřábek, Cabák – Lederer, Rožánek. Diváci: 5126. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 25:28 (11:9, 8:10, 6:9). Zblokované střely: 19:15. Hity: 12:5. Vhazování: 29:35. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:7.
Vítkovice: Machovský – Percy, Raskob, Mikuš, Grman, Gewiese, Zeleňák, Stehlík – Káňa, Krieger, Mueller – Fridrich, Chlán, Lakatoš – Kotala, Claireaux, Kalus – Dej, Přibyl, Krejsa.
Dynamo Pardubice: Klouček – Musil, Čerešňák, Dvořák, Bučko, Vála, Hrádek, Kolář – Cienciala, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Říčka, Poulíček, Paulovič – Mandát, Rákos, Vondráček.

Zápas ve vítkovické OSTRAVAR ARÉNĚ připomněl loňský listopadový vzájemný zápas a také dnes byl k vidění divoký vývoj utkání.

Skóre tohoto duelu otevřeli domácí hráči, v přesilové hře pálil bez přípravy z první Dominik Lakatoš. Dynamo rychle odpovědělo, těsně po přesilové hře uplatnil důraz na brankovišti Patrik Poulíček a tečoval Bučkovu střelu od modré za záda Machovského. O dvě minuty později už hosté vedli, Lukáš Radil se v přečíslení 2 na 1 rozhodl pro střelu a trefil přesně. Vítkovice ovšem ještě před přestávkou zásluhou Jamese Raskoba srovnaly.

Domácí ve 27. minutě překlopili skóre zpátky na svou stranu, střelou z kruhu se prosadil Rastislav Dej. Ani tentokrát vedení dlouho netrvalo, po polovině utkání zakončil krásnou souhru první pardubické formace do prázdné branky David Cienciala. O necelých 120 vteřin později se o slovo znovu přihlásil Lukáš Radil a střelou z mezikruží vrátil Dynamu vedení.

Úvod třetí dvacetiminutovky vyšel Dynamu na jedničku, Jan Mandát ujel ve vlastním oslabení sám na Machovského a domácího brankáře překonal mezi betony. Ve zbytku utkání se Vítkovice chtěly dostat na dostřel, ale pardubičtí hokejisté si náskok pečlivě hlídali, v 54. minutě navíc přidali další gól. Tomáš Vondráček na brankovišti tečoval střelu Davida Musila za Machovského záda. Ani to ještě nebylo vše, 76 vteřin před koncem zkompletoval Lukáš Radil hattrick a upravil tak na konečných 7:3! Pardubický forvard zaznamenal šestou branku v pátém extraligovém utkání.

Poprvé v letošním extraligovém ročníku nastoupil v brance Dynama Milan Klouček. Tým podržel zejména v první třetině, kdy zastavil několik nebezpečných střel a dorážek domácích hráčů. V zápase pochytal 21 střel soupeře a zaznamenal 83.33% úspěšnost zákroků.

Highlights

Václav Varaďa (HC Dynamo Pardubice): „Chtěl bych klukům poděkovat, že i přes ten horší začátek, jsme to dotáhli na stav 2:2. V první třetině jsme měli nohy tak nějak ještě v autobuse. Poté jsme zabrali, hráli jsme lépe, hlavně v útočném pásmu, vyhrávali jsme osobní souboje a dali jsme góly. Dnes nám to tam napadalo, v podstatě z každé příležitosti byla branka, čehož si ceníme a věříme, že hra se také zlepší tak, aby k těm gólům pasovala."