6.10.2023
Redakce

Dynamo v divokém utkání porazilo Kometu a vrací se do čela extraligy!

Hokejisté Pardubic porazili Kometu Brno po divokém průběhu utkání 5:3 a vrací se na první místo extraligové tabulky! Dynamo si výborným výkonem v první polovině utkání vypracovalo třígólový náskok. Kometa ovšem za necelé tři a půl minuty skóre srovnala. Ve třetí třetině překlopil vedení zpět na pardubickou stranu Peter Čerešňák a rozhodl o výhře svého týmu. Pojistku přidal do prázdné brány Lukáš Sedlák. Atraktivní duel sledovalo v enreria areně 9798 diváků, nejvyšší domácí návštěva v sezoně.

Tipsport extraliga, 8. kolo, pátek 6.10.2023, Pardubice, enteria arena

Kometa Brno

5:3
2:0, 1:3, 2:0
Branky a nahrávky: 07:07 Hyka (Sedlák; 5/5), 14:36 Bučko (Radil, Paulovič; 5/4), 27:55 Cienciala (Čerešňák, Sedlák; 5/4), 49:00 Čerešňák (Hyka, Sedlák; 5/5), 59:44 Sedlák (Hyka, Cienciala; 5/5) – 28:43 Gazda (Ďaloga; 5/5), 30:29 Moses (Pospíšil, Ďaloga; 5/5), 32:10 Cingel (Flek, Moses; 5/4). Rozhodčí: Hribik, Ondráček – Lhotský, Šimánek. Diváci: 9798. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. Střely na branku: 41:24 (15:3, 15:11, 11:10). Zblokované střely: 19:15. Hity: 8:6. Vhazování: 38:27. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 5:3.
Dynamo Pardubice: Will – Musil, Čerešňák, Dvořák, Bučko, Vála, Kolář, Hrádek – Cienciala, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Říčka, Poulíček, Paulovič – Urban, Rákos, Vondráček.
Kometa Brno: Furch – Lintuniemi, Ščotka, Kučeřík, Holland, Ďaloga, Gazda, Zahradníček – Pospíšil, Cingel, Moses – Kohout, Marcinko, Zbořil – Zaťovič, Holík, Flek – Okál, Zembol, Jenyš.

Dynamo si díky drtivé převaze v první polovině zápasu vytvořilo tříbrankový náskok. Kometě ve druhé třetině stačily 3 minuty a 27 vteřin k vyrovnání na 3:3. Zápas rozhodl ve třetí třetině prvním gólem v sezoně Peter Čerešňák!

Lukáš Radil asistoval na přesilovkový gól Martina Bučka. Pro pardubického odchovance je to čtvrtá asistence v sezoně, celkově jedenáctý bod. Potvrdil tak pozici nejproduktivnějšího hráče extraligy. Slovenský bek Martin Bučko se v extralize trefil poprvé od 30. října 2022.

Tomáš Hyka vstřelil svůj desátý extraligový gól v dresu Dynama. Přihrál mu na něj Lukáš Sedlák, který se asistencemi podílel také na přesilovkové trefě Davida Ciencialy a rozhodující trefě Petera Čerešňáka. Sám kapitán poté přidal pojistku do prázdné branky, připsal si tak čtvrtý kanadský bod v utkání a byl vyhlášen nejlepším hráčem Dynama.

Dynamo s Kometou byly před zápasem druhým a třetím nejhorším týmem, co se využití přesilových her týče. Ve vzájemném souboji ale oba celky početní výhody zužitkovaly, Dynamo dokonce dvakrát.

Hned v první třetině přinesl zápas zajímavou kuriozitu. Prvními vyloučenými na obou stranách byli brankáři, nejprve Roman Will za vyhození puku mimo hřiště a následně Dominik Furch za hrubost.

Highlights:

Václav Varaďa (hlavní trenér HC Dynamo Pardubice):„My jsme se na Kometu poctivě připravovali. Věděli jsme, že poslední tři zápasy dostali jen jednu branku, čekali jsme urputnou bitvu. Jsme rádi, že v první třetině nám tam padly dvě branky, potom jsme přidali další na přesilovce, tam jsme si pomohli a do půlky utkání věřím, že ten vítr byl na naší straně. Ale po té první nešťastné vlastní brance jsme začali ztrácet půdu pod nohama, přišly další dvě branky během dvou minut a z utkání, které se nám nemělo vymknout, byla vyrovnaná bitva hlavně v posledních deseti minutách druhé třetiny. V kabině jsme si řekli pár věcí, zklidnili hru a soustředili se na svůj výkon a potom jeden gól to rozhodl. Třetí třetinu jsme, myslím, hráli velmi zkušeně, takovým play-off hokejem, který je super v hráčích vidět. Neudělali jsme žádný faul a nepustili jsme Kometu k žádné vážnější příležitosti, aby mohla srovnat výsledek. Jsme za tři body rádi a děkujeme soupeři. Určitě to dnes byla skvělá kulisa, diváci si to užili.“