22.10.2023
Redakce

Dynamo potřetí v řadě přišlo o dvoubrankové vedení a v Českých Budějovicích padlo v prodloužení

Dynamo nestačilo venku na České Budějovice a prohrálo 3:4. Stejně jako v duelu s Třincem a posledním utkání ve skupinové fázi Ligy mistrů v Belfastu neudrželi svěřenci Václava Varadi dvoubrankové vedení.

Tipsport extraliga, 13. kolo, neděle 22.10.2023, České Budějovice, Budvar aréna

České Budějovice

4:3p
0:1, 0:1, 3:1 – 1:0
Branky a nahrávky: 41:28 Gulaš (Štencel, Vráblík; 5/5), 44:17 Harris (Kubík, Pýcha; 5/4), 56:36 Kondelík (Gulaš, Přikryl; 5/5), 62:14 Harris (Přikryl, Hovorka; 3/3) – 13:58 Radil (Čerešňák, Kaut; 5/4), 38:15 Čerešňák (Radil, Sedlák; 5/4), 53:59 Košťálek (Hyka, Sedlák; 5/5). Rozhodčí: Kika, Vrba – Zíka, Rampír. Diváci: 6156. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:2. Střely na branku: 31:29 (8:9, 8:15, 13:5). Zblokované střely: 21:22. Hity: 3:5. Vhazování: 31:26. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 4:3.
České Budějovice: Strmeň – Gulaši, Hovorka, Štencel, Vráblík, Pýcha, Štich, Kachyňa – Ordoš, Harris, Kubík – Přikryl, Kondelík, Gulaš – Simon, Hanzl, Beránek – Chlubna, Toman, Valský.
Dynamo Pardubice: Will – Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Hrádek, Kolář – Kaut, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Říčka, Cienciala, Paulovič – Mandát, Poulíček, Vondráček.

První velkou šanci utkání měl Motor, a to na začátku 4. minuty, kdy se k puku ve slotu dostal útočník Adam Kubík, ale brankář Dynama Roman Will ukázal skvělé reflexy a ránu ramenem zastavil. Skóre však otevřeli pardubičtí hokejisté, kteří si ve 13. minutě vybojovali první přesilovku duelu. Trpělivé obléhání budějovické branky vyústilo v čase 13:58 v gól Lukáše Radila. Nejproduktivnější hráč Tipsport extraligy obdržel kotouč od Petera Čerešňáka v prostoru pravého kruhu, rozpřáhl se a napálil puk do pravého horního rohu, kam gólman Jan Strmeň neměl šanci dosáhnout. Domácí měli do konce úvodní periody příležitosti ke srovnání, ale síť nerozvlnili.

Na začátku druhé dvacetiminutovky byla Pardubicím, dá se říci, věnována přesilovka, neboť ve vlastním pásmu chyboval obránce Michal Gulaši, ztratil puk a byl nucen faulovat. Svěřenci Václava Varadi si během početní výhody utvořili několik slušných šancí, ale své vedení nakonec nezvýšili. Nevyužita zůstala rovněž pětiminutová přesilovka Východočechů, která nastala krátce po té předchozí. České Budějovice měly možnost Dynamo potrestat vlastní početní výhodou, ale jednak Pardubice podržel Roman Will několika dobrými zákroky a také branková konstrukce, již rozzvonil útočník Milan Gulaš. V závěru třetiny Dynamo své vedení však přeci jen navýšilo a znovu u toho bylo duo Peter Čerešňák – Lukáš Radil, ovšem tentokrát si role prohodili. Slovenský bek ukázal instinkt chladnokrevného zakončovatele, najel si od modré čáry pro přihrávku a s přehledem překonal domácího brankáře.

Motor však vstoupil do závěrečného dějství velmi namotivovaný a během necelých pěti minut dokázal dvougólové vedení Pardubic dorovnat. Nejprve dostal puk za záda Romana Willa forvard Milan Gulaš, který tečoval střelu obránce Jana Štencela. U trefy na 2:2 poté byl kanadský útočník Brant Harris.

Dynamo sice znovu převzalo iniciativu brankou Jana Košťálka, ale rázem ji opět ztratilo po vyrovnávající trefě útočníka Jáchyma Kondelíka. V prodloužení vsítil rozhodující gól již zmíněný Harris a Pardubice se tak musely spokojit pouze s bodem. Cenou útěchy je pro Dynamo po duelu v Budějovicích fakt, že v prvních 13 extraligových zápasech bodovali v každém případě.

Highlights

Aleš Krátoška (HC Dynamo Pardubice): ,,Já samozřejmě gratuluji domácímu týmu za vybojované dva body. Dvě třetiny jsme hráli velmi dobře a výsledek tomu odpovídal, ale bohužel vstup do třetí třetiny se nám nepovedl a upřímně jsme měli i štěstí, protože jsme mohli prohrát už v základní hrací době. Soupeř prodloužení zvládl lépe a zaslouženě získal dva body, především díky svému výkonu v závěrečném dějství. Třetí třetina nebyla podle našich představ a takhle určitě nemůžeme pokračovat.”