29.10.2023
Redakce

Přetahovanou v Kladně ovládlo Dynamo. Utkání rozhodla třetí třetina

Dynamo odjíždí z Kladna se třemi body! Houževnatého soupeře zlomilo ve třetí třetině. Hattrickem se na výhře podílel Tomáš Hyka. Dynamo šlo v utkání už do dvoubrankového vedení, které však domácí dokázali ve druhé třetině smazat a dokonce se dostat k příležitostem, jak utkání otočil. Východočechy však podržel skvělými zákroky Roman Will a i díky němu mohli svěřenci trenéra Varadi následně převzít otěže zápasu do svých rukou.

Tipsport extraliga, 15. kolo, neděle 29.10.2023, Kladno, ČEZ STADION Kladno

Rytíři Kladno

2:6
0:1, 2:1, 0:4
Branky a nahrávky: 26:38 Tralmaks (Ticháček, Sideroff; 5/4), 28:41 Klepiš (Kusý, Dotchin; 5/4) – 19:24 Hyka (Sedlák, Čerešňák; 5/4), 23:53 Říčka (5/4), 41:31 Kousal (Cienciala; 5/5), 43:05 Hyka (Sedlák, Košťálek; 5/5), 47:35 Vondráček (Rohlík; 5/5), 58:48 Hyka (Čerešňák; 5/5). Rozhodčí: Pražák, Pilný – Ondráček, Šimánek. Diváci: 2956. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:2. Střely na branku: 32:24 (7:9, 13:6, 12:9). Zblokované střely: 10:15. Hity: 8:7. Vhazování: 26:26. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:6.
Rytíři Kladno: Bow – Hejda, Dotchin, Ticháček, Martenet, Slováček, Veber, Babka – Tralmaks, Klepiš, Kusý – Frolík, Pytlík, Sideroff – Smoleňák, Melka, Procházka – Jarůšek, Strnad.
Dynamo Pardubice: Will – Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Hrádek, Kolář – Říčka, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Kaut, Cienciala, Paulovič – Mandát, Rohlík, Vondráček.

Dynamo se na ledě Kladna dlouho trápilo. Nakonec však veze z ledu ve formě hrajícího Kladna všechny tři body. Výrazně se o to zasloužil Tomáš Hyka, který zaznamenal první extraligový hattrick od března 2017. Další branky přidali Robert Říčka, Robert Kousal a Tomáš Vondráček. V brance zazářil skvěle chytající Roman Will.

Svěřenci Václava Varadi vedli v utkání už rozdílem dvou branek. Na konci první třetiny nejprve zakončil pohlednou přesilovkovou kombinaci s Lukášem Sedlákem přesnou tečí Tomáš Hyka. Druhou branku pak přidal přesnou střelou do horního rohu Robert Říčka.

V týmu Kladna se však ve skvělém světle předvedl dvacetiletý Jiří Ticháček. Momentálně nejproduktivnější extraligový útočník připravil snižovací branku pro Eduardse Tralmakse.

O dvě minuty později zakončil povedenou kombinaci kladenských hráčů Jakub Klepiš a na ČEZ Stadionu bylo opět vyrovnáno. Stejně jako Dynamo, také Rytíři vstřelili obě branky v početní výhodě. Přesilové hry byly hlavní zbraní domácího týmu. Několik skvělých zákroků musel Roman Will předvést hlavně proti Kusému a Ticháčkovi.

Třetí třetina už ale patřila Dynamu. Třetí pardubickou branku vstřelil Robert Kousal, na kterého navázal ještě Tomáš Hyka a Tomáš Vondráček, který se po jednozápasové pauze vrátil do sestavy. Asistenci si připsal další navrátilec, Ondřej Rohlík.

Kladno ještě v závěru zkusilo dlouhou hru se šesti hráči v poli, při které se mohl prosadit Roman Will. Povedené vyhození pardubického brankáře však zastavil na modré čáře vysokou holí domácí obránce. Do opuštěné kladenské klece se tak trefil až Tomáš Hyka, který tak zkompletoval svůj první hattrick v letošní sezóně.

Highlights

Aleš Krátoška (HC Dynamo Pardubice): „Jsme samozřejmě rádi, že jsme to zvládli. Nicméně za stavu 2:0, když jsme využili dvě přesilovky, Kladno také v přesilovkách srovnalo. Hlavně konec druhé třetiny z naši strany nebyl dobrý, tam jsme měli i velké štěstí, když Kladno mělo dvě nebo tři gólové šance. Třetí třetinu kluci odehráli zkušeně a rozhodli o osudu utkání."