24.11.2023
Redakce

Dynamo pátou venkovní výhru v extralize v řadě nepřidalo, z Brna si veze pouze bod

Pardubice v tvrdé bitvě s rozjetou Kometou Brno neuspěly. Svěřenci Václava Varadi prohrávali od 12. minuty až do třetí třetiny, kdy se jim podařilo utkání otočit. Domácí však chvíli před koncem srovnali a prodloužení ovládli. Dynamo tak prohrálo na ledě soupeře poprvé od říjnového duelu s Litvínovem.

Tipsport extraliga, 21. kolo, pátek 24.11.2023, Brno, Winning Group Arena

Kometa Brno

4:3p
1:0, 1:1, 1:2 – 1:0
Branky a nahrávky: 11:40 Kučeřík (5/5), 22:05 Zbořil (Flek, Zaťovič; 5/5), 58:40 Pospíšil (Cingel; 5/4), 61:24 Cingel (Pospíšil; 3/3) – 24:18 Kousal (Radil; 5/5), 42:47 Kaut (Paulovič, Vála; 5/5), 48:52 Paulovič (Zohorna, Dvořák; 5/5). Rozhodčí: Šindel, Vrba – Hnát, Hynek. Diváci: 7115. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 29:20 (9:5, 12:9, 6:5). Zblokované střely: 7:19. Hity: 21:19. Vhazování: 23:35. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3.
Kometa Brno: Furch – Ščotka, Lintuniemi, Kučeřík, Holland, Ďaloga, Gazda – Pospíšil, Cingel, Moses – Vincour, Marcinko, Kos – Zaťovič, Zbořil, Flek – Kohout, Okál, Kratochvíl.
Dynamo Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Kolář, Bučko – Říčka, Cienciala, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Paulovič, A. Musil, Kaut – Mandát, Poulíček, Vondráček.

Pardubičtí hokejisté nastoupili v Brně s několika změnami. Martin Bučko se přesunul na pozici sedmého obránce a ve třetí formaci jej nahradil Jan Kolář, který tak odehrál svůj 500. extraligový zápas. Do čtvrté pětky se také vrátil Tomáš Vondráček.

První výraznější šanci si utvořili domácí a to v 7. minutě, kdy se do obrovské šance v mezikruží dostal bek Jan Ščotka, brankář Roman Will ale předvedl famózní zákrok a udržel remízový stav. Své příležitosti v čase 11:40 už ale muži Jaroslava Modrého využili. Obránce Radek Kučeřík převzal v prostoru pravého kruhu puk a vyslal na svatyni Východočechů tvrdou ránu. Roman Will měl zastřený výhled a na střelu nestihl zareagovat, Kometa tak šla do vedení. Po odehrané čtvrthodině měl vyrovnávací gól na své hokejce Tomáš Hyka, jeho pokus ale gólman Dominik Furch vykopl.

Do druhého dějství znovu vstoupili lépe brněnští hokejisté a už na začátku 23. minuty odskočili na rozdíl dvou branek, který však byl trefou Roberta Kousala rázem zpátky snížen na jednogólové vedení. Třiatřicetiletý útočník Dynama společně s Lukášem Radilem potrestal špatné střídání Komety a efektivní kombinací otevřel pardubický účet v tomto duelu. Na 3:1 mohl poté zvýšit dvacetiletý křídelník domácích Jakub Kos, ale střelou zápěstím napálil pouze levou tyč.

Další promarněná příležitost Brna přišla v prvních vteřinách poslední třetiny, kdy střílel z levého kruhu americký forvard Steve Moses, ale ani on se neradoval. A svěřenci Václava Varadi špatnou produktivitu svého soupeře potrestali. V čase 42:47 skóroval po skvělé nabídce od Mateje Pauloviče rodilý Brňák Martin Kaut, který prostřelil Furcha z levého kruhu. Ve 49. minutě navíc Dynamo zkompletovalo comeback a znovu u toho byl slovenský dříč Paulovič. Osmadvacetiletý rodák z Topolčan se na ose hřiště ujal kotouče, efektními kličkami vymíchal několik hráčů a chladnokrevně zakončil. Dlouho to vypadalo, že znovu už domácí pardubickou síť nerozvlní, ale opak se stal 80 vteřin před závěrečnou sirénou pravdou. Peter Čerešňák se provinil podražením, Kometa odvolala brankáře a v přesilovce srovnala. Autorem branky byl útočník Kristián Pospíšil, který se dostal k přihrávce svého slovenského krajana Lukáše Cingela a z první propálil Romana Willa.

V prodloužení sice mělo Dynamo několik slušných šancí, vítězem se však nakonec stalo Brno, které se radovalo ze dvou získaných bodů po minutě a 24 sekundách. Hrdinou večera se stal centr Cingel, jenž si tentokrát prohodil roli s Pospíšilem a po jeho nahrávce překonal Willa. Tým Václava Varadi tak padl na venkovní půdě v extralize poprvé po čtyřech zápasech a zpátky na východ Čech si veze pouze jeden bod.

Aleš Krátoška (HC Dynamo Pardubice): „Po takovém hektickém závěru se to těžko hodnotí. První půlka zápasu nám určitě nevyšla podle našich představ. Tahali jsme za špatný konec, Kometa byla mnohem lepší a zaslouženě vedla o dva góly. Nicméně za druhou část utkání musím kluky pochválit, začali jsme se do toho pomalu dostávat a díky tvrdé práci a velmi dobré třetí třetině jsme výsledek otočili. Bohužel pak přišlo nešťastné vyloučení a Kometa srovnala, ale řekl bych, že remíza nakonec odpovídala celkovému průběhu zápasu. V prodloužení jsme si utvořili několik vyložených šancí, které jsme však nedokázali zužitkovat a Kometa nás za to potrestala.“