29.05.2015

VIDEO: Hrát za Pardubice je pro mě ctí, říká Michal Šeda

PARDUBICE — Po pěti a půl sezonách strávených v Košicích se do mateřského klubu vrátil obránce Michal Šeda. Dvaatřicetiletý odchovanec vyhrál na Slovensku čtyři mistrovské tituly, nyní se touží napevno prosadit do pardubické defenzívy a být její oporou.

„Jsem Pardubák, moc jsem se těšil na návrat. Je pro mě ctí nastupovat za tento tým po delší době, kterou jsem strávil v Košicích. Jsem rád za nabídku a chci dokázat, že mám na to hrát českou extraligu,“ řekl Michal Šeda.

Na východním Slovensku podle svých slov zažil krásná léta, zahrál si v moderní Steel aréně. „Košice mají vždy nejvyšší cíle a my je naplňovali. Získali jsme čtyři tituly, vždy byly nádhernou odměnou. Těžko říci, jak by si Košice stály v české extralize, každopádně se mi tam líbilo,“ nechal se slyšet pardubický rodák.

„Letní příprava je nutná, bez ní to nejde, všichni to tak bereme. Líbí se mi, že trenéři do ní zařadili prvky, které jsem moc neznal – je to příjemné zpestření,“ hovořil pro klubový YouTube kanál.