28.11.2006
Vladimír Gregor, fotografie Vladimír Škorpík

Tomáš Rolinek litoval, že nevstřelil hattrick

Šest utkání v řadě nezaznamenal ani bod, na gólový zápis čekal dokonce ještě o jeden zápas déle. Po souboji s Vítkovicemi mohl konečně zářit spokojeností. A aby také ne! Útočník Moelleru Tomáš Rolinek nejprve dalekonosnou ránou otevřel skóre zápasu, aby na sklonku druhé třetiny potvrdil důležitou třetí brankou vedení Pardubic. Svůj střelecký večer mohl dokonce ozdobit hattrickem, ale radost mu skvělým zákrokem pokazil hostující gólman.

„Radost ze zápasu určitě mám, ale maximálně spokojený bych byl, kdyby se mi povedlo dát ten hattrick,“ posteskl si bezprostředně po utkání. „V životě se mi něco takového ještě nepodařilo, každý hráč by ho rád v kariéře dal. Ale co, hlavně, že se vyhrálo,“ přihodil už s úsměvem na tváři.

Jinak produktivního centra sužovala nepříjemná série. Dostával se do řady šancí, ale jeho koncovka byla místy doslova tragická. „Potřeboval jsem dát gól, několik zápasů v řadě se mi to nepovedlo a to je potom každý hráč v takovém útlumu a křeči,“ vysvětloval Rolinek. Štěstěna nakonec přeci jen ukázala svou vlídnější tvář – střelecký pokus ze středního třetiny proplachtil až do sítě.

„Nevěřil jsem tomu, že by to mohla být branka. Nikdy jsem takový gól ze středního pásma nedal. Chtěl jsem jít střídat, ale všiml jsem si, jak puk pěkně plachtí vzduchem, tak jsem ještě počkal, jak to dopadne. A nakonec to spadlo do branky,“ kroutil nevěřícně hlavou.

Květiny za své tříbodové představení proti Vítkovicím si Tomáš Rolinek bezesporu zasloužil.

Vítkovice mohla vrátit do zápasu dvouminutová přesilová hra pěti proti třem. Na světelné kostce v těch chvílích svítilo skóre 2:0 pro domácí celek – jasného nebylo vůbec nic. „Tam se to utkání určitě zlomilo. Ubránili jsme se a vzápětí vstřelili třetí branku. Jánko nás naštěstí jako obvykle podržel,“ pochválil oporu Moelleru střelec večera.

Pardubice splnily své předsevzetí, ze tří po sobě jdoucích domácích utkání vydolovat maximum bodů. To se k radosti hráčů, trenérů a v neposlední řadě i diváků nakonec podařilo. „Chtěli jsme uhrát devět bodů, které máme. Můžeme být jen spokojení,“ zakončil Tomáš Rolinek a uháněl na čekající a hlavně plně zaslouženou večeři.