09.12.2006
Vladimír Gregor

Tomáš Rolinek: Tohle utkání jsme vůbec nezvládli

Zklamané tváře pardubických fanoušků ostře kontrastovaly s hloučkem rozjařených příznivců pražské Sparty. Jubilejní zápas obou tradičních rivalů sledoval plný dům i řada významných osobností ledního hokeje. Pardubice nezačaly špatně, dostaly se do rychlého vedení a soupeře přehrávaly. Jenže oslabení hosté ukázali bojovná srdce a nakonec utkání dovedli do vítězného konce. Jiskřičku naděje sice vykřesal 52 vteřin před třetí sirénou Tomáš Rolinek, na zvrat už bylo ale příliš pozdě.

„Jednoznačně nepovedené utkání,“ sklesle prohodil pardubický hráč bezprostředně po zápase. „Vedli jsme sice 1:0, ale pak jsme to absolutně nezvládli. Snažili jsme se hrát aktivně, tvořit si šance, ale mám pocit, že se nám to dnes nepovedlo,“ podotknul Rolinek sebekriticky.

Moeller přitom v předcházejícím extraligovém kole přejel po kvalitním výkonu Plzeň a samotní hráči se zápasu před domácím publikem nemohli dočkat. Tohle ale nebyly Pardubice, které by chtěli fandové červenobílých vidět. „Nedostali jsme se do předbrankového prostoru a nevytvářeli si šance. Sparta hrála dobře, i když měla řadu zraněných hráčů, ale my jsme toho nedokázali využít. Každý zápas chceme bojovat, dnes se nám nedařilo bruslařsky, byli jsme o krok všude pozadu. Sparta hrála dobře na brejky a my jsme nestíhali. Znovu opakuji, tohle utkání se nám nepovedlo,“ klopila oči pardubická šedesátka.

Tomáš Rolinek operuje před gólmanem Tomášem Dubou. Pardubický kanonýr se trefil v poslední minutě, na bod už Moeller nedosáhl.

Zajímavý a možná zlomový moment utkání se odehrál ve 48. minutě. Pardubice hrály v té chvíli přesilovku, byly nastěhované před Dubou, ale místo branky přišlo poněkud zvláštní vyloučení Koukala. Protestujícímu a rozhozenému domácímu celku vzápětí ujel rychlík Ton a to byl začátek konce. „Těžko říct, jestli to bylo klíčové. Dostali jsme sice branku, ale pak jsme ještě měli možnost přesilovky 5 na 3. Tam jsem já osobně měl jasnou šanci, bohužel jsem ji neproměnil. Kdybychom dali gól, tak se nám mohlo podařit alespoň vyrovnat,“ připomněl Rolinek.

Domácí hráči přesto nesložili zbraně a v poslední minutě zápas zdramatizovali. Dvacet vteřin před sirénou se všem divákům v Aréně zatajil dech. Tomáš Rolinek se natlačil před sparťanskou branku, jenže nedal…“Po bitvě je každý generál, ale kdybych teď mohl najíždět na Tomáše Dubu znovu, tak bych tu situaci řešil určitě jinak. Nečekal jsem, že se mi tam ten prostor takhle otevře. Hlavně jsem ale myslel, že tam půjde někdo se mnou do branky, abych mu to mohl dát. Jenže jsem tam byl sám, tak jsem se rozhodl vzít to na sebe. Bohužel to nevyšlo. Klukům jsem se potom omluvil, mohlo to být 4:4 a v prodloužení bychom mohli třeba vyhrát,“ litoval neproměněné šance.

Souboj s pražskou Spartou nabídl spoustu osobních soubojů. Bít se musel i Tomáš Rolinek.

Prohra se Spartou mrzí Pardubice dvojnásob. Už tak prestižní utkání s věčným rivalem ozdobil fakt dvoustého jubilea. „Vyhrát chceme pokaždé, ale dnes jsme možná chtěli ještě o trochu víc. Mrzí nás to. I kvůli historii, plnému domu, návštěvám na dnešním utkání i té slavnostní atmosféře,“ vypočítával. „Jsme zklamaní, stejně jako naši fanoušci. Chyběla tomu jiskra,“ dodal s povzdechem.

Další domácí utkání čeká pardubické hokejisty až za 14 dnů, mají tedy dost času na přemýšlení. Tomáš Rolinek má možnost spravit si chuť a získat zpět ztracenou pohodu na reprezentační akci v rámci série Eurohockey tour. „Odpočinku moc nebude, v neděli už se mám hlásit v Praze na srazu. Za reprezentaci jsem samozřejmě rád.“