06.03.2007
(HoH)

Tomáš Blažek oslavil svůj 700. zápas v lize důležitou výhrou

Sedm set odehraných zápasů a všechny za Pardubice. Útočník Tomáš Blažek odehrál včera své jubilejní utkání v naší nejvyšší soutěži. Svůj první start si šikovný útočník připsal ještě ve federální lize v sezoně 1992/1993, kdy coby sedmnáctiletý mladíček oblékal dres HC Pardubice. V Labi uteklo mnoho vody a Tomáš Blažek, věrný „Pardubák“, stále válí ve svém rodném městě. V dnešním hokeji, kdy výměny jsou na takřka denním pořádku, je až neuvěřitelné, jak Tomáš Blažek přepisuje historii. „Spíše mě dostalo, že jsme hráli zápas play off. Sedm set je jen číslo, to zápas čtvrtfinále více ovlivnil mé pocity,“ přiznal po skončení zápasu Tomáš Blažek.

O víkendu oslavil své 32. narozeniny a další jubileum slavil včera. Na začátku třetí třetiny dostal od Vladimíra Martince, který za Pardubice odehrál 655 utkání, dres se symbolickým číslem 700. „Hodně to pro mě znamená, ale tyto pocity spíše přebil fakt, že jsme po roční odmlce zase hráli zápas play off,“ podotkl odchovanec pardubického hokeje.

Tomáši Blažkovi se včerejší duel povedl. Ostatně v poslední době zaznamenal zřetelný vzestup své výkonnosti. Bojuje a hlavně rozdává přesné přihrávky do zakončení. V neděli ze středového kruhu poslal do jízdy Petra Sýkoru, který si poté najel do pásma a ostrým příklepem zvýšil na 4:1.

Podle Tomáše Blažka v úvodním utkání série rozhodl fakt, že si Pardubice vypracovaly více brankových příležitostí. „V takových zápasech je důležité je proměňovat. Gólman Trvaj tam pochytal spoustu ošemetných situací, ale i tak jsme se prosadili,“ doplnil.

Tomáš Blažek obdržel od Vladimíra Martince na počátku třetí třetiny dres se symbolickým číslem 700.

Moelleru vyšly také přesilovky. Využil tři z devíti. Třetina je v tomto hodnocení solidní číslo. „Naštěstí nám to tam spadlo. Přesilovky jsou v play off velice důležité, při hře pět na pět nepadá tolik branek,“ podotkl včerejší oslavenec.

Pardubicím také pomohl jistý výkon Jána Lašáka. Ten se nejvíce vytáhl na počátku třetího dějství, kdy v ošemetné pozici zlikvidoval obří šanci Michalu Tvrdíkovi. Kdyby „Tvrďa“, jenž je ve Znojmě na hostování do konce sezony, vyrovnal na 2:2, nabyl by zápas zcela jiný rozměr.

„Tady nám Jánko opravdu pomohl. Byl to velice důležitý zákrok, navíc za prakticky vyrovnaného stavu,“ upozornil Tomáš Blažek.

HC Moeller Pardubice tedy vstup do čtvrtfinálové série se Znojemskými Orly zvládl na jedničku. Téměř dvoutýdenní pauza nebyla na výkonu domácích znát. „Přiznám se, že jsme se této přestávky trochu báli. Ale neprojevilo se to,“ oddechl si.

„Ale už teď se soustředíme na úterní zápas, kdy se začíná od čistých čísel. Myslím si, že po nás Znojmo více půjde, ale to ukáže až samotná hra,“ dodal Tomáš Blažek.