05.03.2007
(HoH)

Start se povedl. Hráči splnili taktické pokyny, těšilo Miloše Říhu

První zápas čtvrtfinálové série hokejového play off České pojišťovny mezi celky HC Moeller Pardubice a HC Znojemští Orli zvládli lépe Východočeši. Svého soupeře po kolektivním výkonu porazili 5:2. Pardubičtí sice museli dohánět jednobrankovou ztrátu, ale trpělivým a kolektivním výkonem přemohli bojovného soka. „Zvolili jsme dobrou taktiku, kluci ji splnili. Proto jsme vyhráli,“ stručně zhodnotil úvodní partii trenér HC Moeller Pardubice Miloš Říha. Ten byl spokojen. Téměř dvoutýdenní přestávka před úvodním zápasem play off nebyla na výkonu pardubického mužstva znát.

Domácí se sice nevyvarovali několika zaváhání, ale jinak po většinu zápasu byli aktivnějším celkem, který tvořil hru. Moelleru pomohl jistý výkon Jána Lašáka, který kryl několik nebezpečných situací před sebou. Bodově se nejvíce zaskvěl Petr Sýkora, jenž zaznamenal tři body za jednu branku a dvě přihrávky na góly Tomáši Rolinkovi.

Po skončení zápasu fanoušci čekali na závěrečnou děkovačku. Ta se ale nekonala. „Nepřišli jsme na led po první utkání play off, protože program je velice náročný. Hráči musí ihned po zápase rehabilitovat, všichni okamžitě nastoupili na rotopedy, aby dnešek vyjezdili a byli plni sil na zítřejší duel,“ doplnil s prosbou o pochopení domácí trenér.