27.11.2011
Jakub Vais

Plzeň potrestala naše fauly, proto jsme prohráli, litoval Vladislav Koutský

PLZEŇ — Pardubičtí hokejisté poprvé od začátku nasadili do branky Vladislava Koutského, ten odchytal celých šedesát minut v Plzni. Porážce 2:5 ale gólman HC ČSOB Pojišťovna Pardubice nezabránil.

„Byl to můj první zápas od začátku zápasu, takže jsem se s tím trochu pral. První půlka zápasu si myslím byla dobrá, ale v té druhé jsme zbytečnými fauly pustili Plzeň do zápasu,“ řekla letní posila mezi třemi tyčemi.

V první třetině na Koutského šly střely pomalu jen v přesilových hrách Plzně a těch bylo ještě poskrovnu. „Dobře jsme bránili. První třetinu jsme si řekli, že budeme hrát dobře z obrany. Ale pak těch faulů narůstalo víc a Plzeň už to využila,“ krčil rameny pardubický brankář.

Pardubice se dostaly do vedení v utkání, které však nedotáhly do vítězného konce. „ Poslední dobou se nám to nedaří, bylo to asi počtvrté,“ doufal v prolomení nepříznivé série Koutský.

Velký závar před brankou Pardubic vznikl před druhým zásahem do východočeské sítě. „Puk jsem měl pod sebou, ale rozhodčí to neodpískal. Někdo tam do mě vjel a vyrazil mi to z rukou. Tam to pak někdo dorážel do brány,“ komentoval druhý gól za svá záda.

Plzeň přidala třetí gól v přesilové hře, kdy před Koutským operovali dva protivníci. „Tam vlastně stál náš hráč a ještě jejich. Každý na jedné straně, takže jsem udělal jen rozklek a snažil jsem se být co největší, aby mě to trefilo,“ popisoval náchodský rodák.

Velmi kuriózní byla branka Plzně na 5:2, která byla v zápase poslední. „Tam to byla určitě moje chyba. On vyjížděl zpoza branky a už jsem viděl, že je zle, když to otáčel. Já jsem neměl pokrytou tu první tyčku. Trefil mě do nohy a od té se to odrazilo do branky,“ dodal zklamaně závěr Vladislav Koutský.