25.10.2006
Vladimír Gregor, fotografie Vladimír Škorpík

Plzeň nás úplně vygumovala! smutnil Dušan Andrašovský

První díl ze série tří klání na domácím ledě dopadl pro HC Moeller Pardubice nečekaně špatně. Hosté z Plzně předvedli v pardubické ČEZ Areně takticky vyspělý výkon a také ve druhém letošním vzájemném souboji ukradli Moelleru všechny tři body. Zklamání a rozčarování bylo patrné na celém pardubickém týmu, pro muže s číslem 69 na zádech pak byla dnešní prohra krutá dvojnásob. Dušan Andrašovský, plzeňská posila Moelleru, po utkání mnoho důvodů k radosti neměl, bylo pořádně vidět, jak jej štve porážka s Lasselsbergerem.

Porážka od Plzně je asi velké zklamání?
„Pro mě určitě, čekal jsem úplně jiný zápas. Plzeň nás překvapila otevřenou a aktivní hrou. My jsme na to vůbec nereagovali a oni asi zaslouženě vyhráli, i když se mi to těžko říká. Byli jsme horší po všech stránkách.“

Nedošlo po sérii povedených zápasů k podcenění soupeře?
„Za sebe můžu říct, že jsem to nepodcenil. Možná jsme mysleli, že to bude lehký zápas. Je to velká škoda, takhle zbytečně prohrát.“

Co dnes chybělo vaší hře oproti posledním vítězným utkáním?
„Nechodili jsme tak agresivně před branku. Několik dobrých šancí jsme sice měli, ale Málek nás vychytal.“

Za stavu 1:1 jste měli tlak a hráli řadu přesilovek. Lámal se chleba právě tam?
„Bohužel se nám nepodařilo nějakou z nich využít. Možná to byl opravdu rozhodující okamžik, dnes jsme zvládli proměnit pouze jednu.“

Dušan Andrašovský proti svému bývalému klubu bojoval, zabránit prohře ale nedokázal.

Jak jste vnímal zápas proti svému bývalému klubu?
„Ze začátku jsem byl, přiznám se, trochu nervózní, potom to opadlo a hrálo se mi docela dobře. Pocit po zápase je ale mnohem horší.“

Byl jste na zápas nějak více nažhaven?
„Nedá se říct, že bych ho odehrál s nějakým větším nažhavením, ale je to takový zvláštní pocit. Škoda, že tam nepadlo více branek z naší strany. Plzeň nás ale dobrou obrannou hrou úplně vygumovala.“

Proběhlo nějaké hecování?
„Spíše včera před zápasem. Kluci po mně chtěli, abych jim dneska žádnou branku nedal, když už jsem se konečně předtím trefil ve Zlíně a já jim na oplátku sliboval, že jim nějaký ten gól určitě dám. Bohužel se to ale nepodařilo.“

Vnímal jste vyvolávání vašeho jména z kotle hostujících příznivců?
„To jsem bohužel nezaslechl, jinak bych jim alespoň zamával. Ale když se prohrává, tak není na takové věci čas.“

V pátek vás čeká doma Sparta, co bude potřeba změnit, abyste se vrátili na vítěznou vlnu?
„Musíme na dnešek úplně zapomenout, být zodpovědnější dozadu a pokrýt si hráče před brankou. Třeba jako byl případ druhé branky Plzně. Měli bychom hrát asi aktivněji. Každopádně konečnou taktiku před zápasem určí až trenér. Osobně věřím, že Spartu porazíme.“