02.10.2006
Vladimír Gregor, fotografie Luboš Lang

Petr Sýkora září: 10 zápasů, 10 gólů!

Výsledkově a co do průběhu hladké vítězství a jednoznačný zápas. Kdo si ale souboj Českých Budějovic s Pardubicemi nenechal ujít, tak se dočkal zajímavého souboje. Herně vyzrálí Jihočeši si však do Pardubic přivezli převážně slepé patrony, těmi ostrými se střílelo do opačné branky. Moeller i díky jubilejní desáté trefě kanonýra Petra Sýkory získal důležité tři body a udržel si kontakt se špičkou extraligové tabulky.

Úvodní pasáž hry naznačila, že hosté by rádi nejeli z Pardubic s prázdnou a Lašák byl neustále v permanenci. Pardubice však trpělivě vyčkávaly a v příhodné chvíli udeřily. „Konečně se nám dařilo hrát jakž takž odzadu. Soupeř hrál dobře, ale my měli trochu štěstí, že nám to tam napadalo,“ ulevil si Petr Sýkora.

Ani v souboji s českobudějovickým Mountfieldem nevyšel pardubický blesk naprázdno. Hned zkraje druhé třetiny dostal přesný pas do jízdy, udělal dva rychlé kroky a budějovická obrana mohla jen smutně zamávat ujíždějícímu rychlíku. „Jsem rád, že mi to tam padlo. Ale jak se znám, tak přijde období, kdy se mi takové šance nebude dařit proměňovat. Konec konců dnes jsem také dvě spálil,“ vzpomenul na nájezd ve třetí části hry, kdy jej vychytal Jan Chábera v brance Jihočechů.

Petru Sýkorovi se ale momentálně daří a je pilným přispěvovatelem svého celku. V tabulce střelců svému zatím největšímu rivalovi Petru Tonovi ze Sparty znovu odskočil. „Je úplně jedno, kdo soutěž střelců vyhraje. Takové věci mě nezajímají. Pro mě je důležité, jestli hrajeme dobře jako tým,“ odmítl jakékoliv individuální pocty.

Petr Sýkora bojuje proti HC Mountfield.

Pardubice se sice snažily pozorně bránit, ale přesto se nedá tvrdit, že si hosté šance nevytvářeli. Na jejich střelecké trápení se již ale zřejmě nemohl dívat sudí Husička, který se také málem kuriózně mohl zapsat do pomyslné kolonky střelců.

„Vůbec jsem nemyslel na to, že by to mohlo skončit v bráně. Věřil jsem Jánkovi, že to má pod kontrolou,“ pozastavil se Sýkora nad okamžikem, kdy celý stadion s napětím sledoval situaci jak z hororového filmu. Lašák si vyjel za branku pro vyhozený puk, který ale z cesty podél mantinelu vychýlila teč muže v pruhovaném. Touš si tak poměrně svižně razil cestu do pardubické svatyně a nebýt Lašákova postřehu, mohlo být veselo. Podle platných pravidel ale nelze takovou branku uznat.

Moeller čeká v pátek dlouho očekávaný duel v pražské Sazka Areně. „Potřebujeme v tabulce trochu odskočit, abychom nebyli pořád tři body někde od dvanáctého místa. Proto musíme vozit i body z venku. Doufám, že nám nedělní zápas pomůže a uspějeme i v Praze.“