03.02.2014

Petr Koukal přijel domů. Věřím v postup do play off, říká

PARDUBICE — Po skončení dopoledního tréninku čekal na hráče HC ČSOB Pojišťovna Pardubice jejich bývalý šéf. Volna v Kontinentální hokejové lize využil Petr Koukal ke chvilkovému návratu do České republiky, s úsměvem dorazil do pardubické kabiny a popovídal si se svými bývalými spoluhráči.

Letošní statistiky Petra Koukala v Nižněkamsku
Zápasy Góly Asistence Body +/− Tr. minuty
42 8 9 17 0 32

„Hlavně jsem se vrátil domů! Vždycky se sem těším, když dostaneme domů. Kdybychom uhráli více bodů, tak by bylo větší, ale aspoň něco. Mohli jsme mít deset dní, takhle jsme dostali šest,“ řekl bývalý kapitán Pardubic.

Nedělní duel s Vítkovicemi z důvodu rodinných povinností nestihl, ale i tak sleduje pravidelně výsledky svého bývalého týmu. „Kluci určitě utlučou play off. Po každém kole mrknu při snídani na sestřihy, kdo dával jaké góly. V jednu chvíli to byla v Pardubicích pohoda, pak křeč, teď se vyhrálo, tak to jde nahoru a snad to tak vydrží,“ nechal se slyšet Petr Koukal.

Východní Čechy se těší na úterní souboj obou jejich metropolí v Hradci Králové. „Pro mě to až takové derby není, stále to jsou České Budějovice v Hradci Králové. Sice je to Hradec Králové, vzájemnou rivalitu vnímám, ale tento klub je tam prvním rokem, uvidíme za pět let…“ zamyslel se.

Petr Koukal

„V Pardubicích byla rivalem číslo jedna Sparta, pak její roli přebrala Slavia po památných soubojích v play off, za pár let to třeba bude stejné s Hradcem Králové. Všechno napovídá tomu, že to má tento směr, za chvíli to bude něco jako Sparta – Slavia ve fotbale, i když asi trochu v menším, protože tady to násobí tradice obou klubů, ale určitě to postupně předčí třeba souboje Plzeň – Karlovy Vary,“ pokračoval Petr Koukal.

Neftěchimik Nežněkamsk je v tuto chvíli bez reálných šancí postoupit do play off, Pardubice jsou na tom jinak. „Tady to bude ještě velký hokej! Nebudu tipovat, kam daleko Pardubice dojedou, ale ty, když přejdou první kolo, tak to je hodně dobré. Pojďme tedy do play off, tam přes první kolo a pak už to nemá kam zahnout!“ doplnil jedenatřicetiletý útočník.

ÚPLNÝ ROZHOVOR S PETREM KOUKALEM SI BUDETE MOCI PŘEČÍST VE ČTVRTEČNÍM VYDÁNÍ ZÁPASOVÉHO MAGAZÍNU PUK