19.02.2007
Jan Hrabal, fotografie Vladimír Škorpík

Peter Pucher byl před zápasem nervózní, pak rozdával úsměvy

Velice kvalitní zápas odehrál HC Moeller Pardubice ve Znojmě. Pro jednoho z borců z logem zvonečku na hrudi mělo utkání v Hostan aréně pikantní nádech. Útočník Peter Pucher hrál poprvé v dresu soupeře na stadionu, kde přes sedm let vycházel z kabiny domácího mužstva. Nyní vedl pardubickou družinu. Jeho nejlepší moment přišel ve 29. minutě, kdy v oslabení přihrál Petru Sýkorovi na vítězný gól.

Východočeši jsou v početní nevýhodě a vyhazují kotouč. Spurtují za ním domácí bek Radim Bičánek a hostující forvard Peter Pucher. U puku je sice dříve domácí zadák, jenže slovenský lišák si jej u mantinelu nachází a ihned nahrává najíždějícímu Petru Sýkorovi. Ten napřahuje, pálí a v témže okamžiku se raduje z gólu na 2:1. Černá guma se třepotá v síti, hosté se radují. Možná klíčový moment včerejšího utkání.

???První třetina byla z mé strany hrozná, v té druhé to bylo trošku lepší. Jak jsme dali dva góly, tak se mi hrálo dobře,“ popisoval své pocity exznojemský borec. Petera Puchera kromě ladného bruslení zdobily přesné přihrávky do jízdy, kterými se Moeller rychle dostával do přečíslení.

I v defenzívě se snažil Peter Pucher pomoci, aby Pardubice vyhrály ve Znojmě.

Pardubičtí sehráli na jihu Moravy povedenou partii. Lehkost, ale zároveň snaha bít se pro tým zdobila jeho výkon. Generálku na play off zvládly Pardubice na jedničku. ???Bojujeme o druhé místo, proto jsme chtěli vyhrát. Znojmo je bohužel moje minulost. Dívám se dopředu a chci pro Pardubice to nejlepší. Momentálně mi záleží na tom, aby pardubický hokej byl na špici,“ prohlásil Peter Pucher.

Ten měl po utkání výbornou náladu. Usmíval se, poklábosil se svými kamarády, které opět potkal na znojemském stadionu. I po zápase bylo vidět, jak je ve Znojmě přes svůj odchod populární. Znojemští fanoušci i během zápasu skandovali jeho jméno, bubny v kotli nesly číslo 33. A když potkával známé v útrobách Hostan arény, hned se s každým rád zdravil.

Úsměvy a dobrá nálada zdobily Petera Puchera po skončení zápasu.

???Určitě potěší, že fanoušci vyvolávali mé jméno a že na mne nezapomněli. Opravdu si toho vážím,“ prohlašoval po skončení vítězného zápasu pro HC Moeller Pardubice a hovořil o rozdílech mezi Znojmem a Pardubicemi: ???Pardubice mají lepší zázemí, konkurence v kádru je opravdu velká. Na naše zápasy chodí hodně lidí. Je to opravdu hokejové město, což je opravdu poznat. Určitě se hraje lépe před plným hledištěm, kdy přijde devět a půl tisíce diváků a ti skandují. Je z toho show, ta vás pak nutí hrát ještě lépe,“ chválil své současné angažmá Peter Pucher.