14.08.2012

Pardubice mají nového kapitána Aleše Píšu

PARDUBICE — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice půjdou do sezony 2012/2013 s novým kapitánem. Tím se stává pětatřicetiletý obránce Aleš Píša, který je odchovancem pardubického hokeje.

„Když jsem se dozvěděl, že Petr Koukal s Honzou Kolářem půjdou do Ruska, tak mi hned bleskla hlavou představa o novém kapitánovi. Aleše Píšu považuji za jednu z ikon klubu, je to zkušený domácí hráč, který je s ním spojen,“ uvedl k této volbě trenér A týmu HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Pavel Hynek.

Ten doplnil, že Píšovými asistenty budou obránce Václav Kočí a útočník Radovan Somík. „K nim se nabalují i další hráči, kteří jim musí pomáhat a tvořit soudržný tým, který potáhne za jeden provaz,“ řekl pardubický trenér.

„Na volbě jsme se shodli s Ladislavem Lubinou, proto mohu mluvit za nás oba. Když Aleš Píša hraje dobře, tak nemusí řvát a bouchat hokejkou, on strhává hráče svým výkonem a že odehraje poctivý zápas,“ doplnil Pavel Hynek.

Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice odehráli pod s novým kapitánem dva přípravné zápasy, nyní je čeká European Trophy. První dva zápasy sehrají v závěru tohoto týdne ve Finsku. V pátek proti týmu Tappara Tampere a o dva dny později na ledě TPS Turku.