19.09.2006
Jan Hrabal, fotografie Vladimír Škorpík

Nebylo to tak jednoznačné, shodli se trenéři

Jasný výsledek 6:1 a oba koučové na tiskové konferenci po zápase hovořili o poměrně vyrovnaném utkání. HC Moeller Pardubice sice inkasoval na ledě pražské Sparty půltucet branek, ale nesehrál proti Holešovickým vyloženě zlou partii. „Kdybychom vedli po deseti minutách 3:0, tak by se nikdo nedivil a Sparta by to těžko otáčela,“ prohlásil po skončení mače pardubický kouč Miloš Říha. Nejvíce jej mrzela hra v oslabení a naopak neproduktivní přesilovky. V nich Moeller uspěl pouze jednou.

„Dostali jsme školení z přesilovek,“ začal své hodnocení nepovedeného zápasu pardubický kouč. HC Moeller měl celkem jedenáct výhod, potrestal ale pouze první provinění Sparty. Ostatní oslabení Pražané ubránili. „Měli jsme spoustu šancí, ale nedokázali jsme je proměnit. Naše koncovka mě dneska zklamala,“ zpříma hodnotil Miloš Říha.

Naopak Sparta byla v přesilovkách celkem čtyřikrát úspěšná. Moeller před tímto zápasem neinkasoval ani jednou v početní nevýhodě. V T-Mobile Areně se situace obrátila. „Domácí byli efektivní, my jsme na jejich hru nedokázali najít protizbraň,“ bez okolků konstatoval trenér Říha.

Pardubice nastoupily sice s Andrejem Novotným v obraně a útočníkem Tomášem Rolinkem, přesto je marodka Moelleru početná. „Někteří hráči navíc nastoupili pod prášky, dalších pět vůbec nehraje. Musíme si s tím ale poradit sami, v tom nám nikdo nepomůže,“ nehledal výmluvy nad problémy se složením sestavy.

HC Moeller má navíc v září velice nabitý program. V Třinci v sobotu zakončuje sérii tří utkání na kluzištích soupeřů. „Hrajeme v tomto měsíci šestkrát venku a třikrát doma. Ale na druhou stranu se musíme na tuto porážku dívat pozitivně. Je lepší dostat takovou facku, mužstvu pak mám co říci,“ pokračoval Miloš Říha.

„Zároveň si myslím, že utkání nebylo tak jednoznačné, jak naznačuje konečné skóre. Kdybychom v 10. minutě utkání vedli 3:0, tak by se nikdo nedivil a Sparta by to těžko otáčela,“ řekl. A skutečně. V první desetiminutovce Pardubice válely, dostávaly se do šancí… Udeřily jen jednou.

Po třech vítězstvích v úvodních kolech prožívají pardubičtí fanoušci zklamání. HC Moeller se zadrhl. V posledních třech zápasech vydoloval pouze jeden bod a vstřelil jen jedinou branku ve hře. „Pod dojmem úspěšného startu chceme dávat góly do prázdné branky. My se ale musíme vrátit k jednoduchosti, takový pohlavek, jaký jsme dneska dostali, je potřeba,“ pravil klidně.

„Na druhou stranu tam už dneska pozitivní momenty byly. Dneska Sparta ukázala, jak se má útočit. Táhla akce přímo na bránu, naopak my jsme se zahnali do kouta, odtud nemůžeme uspět,“ dodal Miloš Říha.

Pouze jednou se HC Moeller radoval v T-Mobile Areně ze vstřelené branky. Po Rolinkově zásahu sparťané odpověděli šestkrát.

Kouč Sparty, bývalý trenér Pardubic, František Výborný byl po utkání spokojen. Sparta se na Pardubicích „chytla“. „Potýkali jsme se v minulých zápasech s koncovkou. Teď se nám zadařilo, tak se nám snad zvedne sebevědomí. Jsem spokojen,“ prohlásil kouč domácích.

„Zápas byl ale poměrně vyrovnaný, skóre narostlo hlavně díky proměněným přesilovkám. Byl to vynikající zápas, který měl spád,“ pokračoval.

V brance Sparty se překvapivě objevil Petr Přikryl, který nahradil dosavadní jedničku Dušana Salfického. „Pro Dušana to teď je těžké, musí se v novém prostředí zaklimatizovat. Petr využil svou šanci, nemám důvod jej měnit. Jako dvojka zaskočil excelentně tak, jak má,“ dodal František Výborný.